Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And

Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And należy przestrzegać, aby uniknąć uszkodzenia wyświetlacza. Przed podłączeniem wyświetlacza do zasilania należy zwrócić szczególną uwagę na jego zgodność z zasilaniem. Należy upewnić się, że zasilanie jest odpowiednio dopasowane do wyświetlacza. Należy unikać przegrzania wyświetlacza, dlatego nie należy go przeładowywać lub używać go przy wysokich temperaturach. Konieczne jest okresowe sprawdzanie wyświetlacza, aby upewnić się, że podzespoły nie są uszkodzone. Należy również upewnić się, że wszystkie okablowanie jest dobrze zamocowane i że żadne złącza nie są zużyte.

Ostatnia aktualizacja: Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And

Jeśli na ekranie Galaxy Z Fold2 widoczne są rysy, ślady ucisku, wgniecenia lub pęknięcia, odwiedź Autoryzowane Centrum Serwisowe Samsung i sprawdź, czy przysługuje Ci gwarancja. W zależności od rodzaju zarysowań lub uszkodzeń, serwis może nie być objęty gwarancją i mogą zostać naliczone dodatkowe koszty. Zapoznaj się z poniższymi środkami ostrożności dotyczącymi wiodącego w branży składanych telefonów. 

1. Nie naciskaj ekranu ani obiektywu przedniego aparatu twardymi lub ostro zakończonymi przedmiotami i obiektami, np. długopisem lub paznokciem. Nie wywieraj na niego nadmiernego nacisku. Pamiętaj, że wywieranie nadmiernej siły lub nacisku za pomocą jakiegokolwiek narzędzia na ekranie głównym może skutkować zadrapaniami lub uszkodzeniami.

2. Usuń wszystkie obce przedmioty z ekranu głównego. Składając urządzenie nie umieszczaj żadnych obiektów — na przykład kart, monet ani kluczy — między ekranami; w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia ekranu głównego. Złóż urządzenie przed odłożeniem go lub przechowywaniem. Pamiętaj, aby nie przechowywać urządzenia rozłożonego, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że inny przedmiot mógłby zarysować lub przebić ekran. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-z-fold2-device/2. jpg? $ORIGIN_JPG$" alt="Nie umieszczaj żadnych przedmiotów. jpg? $ORIGIN_JPG$"/>

3. Nie dopuść, aby do urządzenia przedostawały się jakiekolwiek płyny ani małe cząstki. To urządzenie nie jest odporne na wodę ani kurz

4. Zaleca się, aby nie usuwać folii zabezpieczającej ekran ani nie nanosić innych folii czy naklejek, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia urządzenia. Niedopuszczone elementy ochronne ekranu mogą powodować awarie czujników.


5.  W urządzeniu zamontowane są magnesy.  Zachowaj bezpieczną odległość między urządzeniem a przedmiotami, na które mogą mieć wpływ magnesy.

6. Podczas ładowania bezprzewodowego najpierw złóż urządzenie przed ładowaniem baterii, następnie umieść środek tylnej części urządzenia na środku ładowarki bezprzewodowej. Ponieważ produkt ma wbudowany magnes i lokalizacja cewki ładowania bezprzewodowego różni się w zależności od urządzenia, dostosuj pozycję urządzenia zgodnie z poniższą reprezentacją. W przeciwnym wypadku urządzenie może ładować się niepoprawnie lub przegrzewać. Jeżeli umieścisz je w innym położeniu lub z inną orientacją niż na ilustracji, może się ześlizgnąć z uwagi na kąt nachylenia urządzenia i siłę magnetyczną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-z-fold2-device/3. jpg? $ORIGIN_JPG$" alt="Na środku ładowarki bezprzewodowej. jpg? $ORIGIN_JPG$"/>

Pamiętaj: Prezentowany na zrzutach ekranowych widok ekranu oraz menu mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania.

Naciśnij „WYŚLIJ” aby przesłać nam swoją opinię. Dziękujemy za udział w ankiecie.

Dziękujemy za twoją opinię

Urządzenia składane Galaxy są wyposażone w elastyczny wyświetlacz Infinity, który wykonany jest z ultracienkiego szkła. Ponieważ urządzenia są produkowane z wykorzystaniem substancji składowych szkła, które można zginać, wymagają one dodatkowej pielęgnacji i konserwacji, aby zapewnić ich najwyższą sprawność. Postępuj zgodnie z ważnymi wytycznymi zamieszczonymi poniżej, a zapewnisz doskonały wygląd i wydajność urządzenia składanego.

Przed zastosowaniem się do poniższych zaleceń upewnij się, że oprogramowanie urządzenia i powiązane z nim aplikacje są zaktualizowane do najnowszych wersji. Aby zaktualizować oprogramowanie urządzenia mobilnego, wykonaj poniższe działania:

Krok 1.  Przejdź do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2. Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Krok 3.  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Środek ostrożności 1. Nie naciskać ekranu ostrym ani ostro zakończonym przedmiotem lub obiektem

Nie naciskaj ekranu ani obiektywu przedniego aparatu twardymi lub ostro zakończonymi przedmiotami i obiektami, np. długopisem lub paznokciem. Nie wywieraj na niego nadmiernego nacisku. Pamiętaj, że wywieranie nadmiernej siły lub nacisku za pomocą jakiegokolwiek narzędzia na ekranie głównym może skutkować zadrapaniami lub uszkodzeniami.

Środek ostrożności 2. Usuń wszystkie obce obiekty z ekranu głównego

Składając urządzenie nie umieszczaj żadnych obiektów — na przykład kart, monet ani kluczy — między ekranami; w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia ekranu głównego. Złóż urządzenie przed odłożeniem go lub przechowywaniem. Pamiętaj, aby nie przechowywać urządzenia rozłożonego, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że inny przedmiot mógłby zarysować lub przebić ekran. Nie zaleca się otwierania urządzenia poprzez wsunięcie palca między części ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-precaution2-3. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Środek ostrożności 2 w odniesieniu do urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Środek ostrożności 3. Zachowaj ostrożność i zadbaj, aby płyny ani pył nie dostały się do wnętrza urządzenia

Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G są urządzeniami wodoszczelnymi zgodnie z klasą znamionową IPX8. Należy zachować ostrożność, aby zachować wodoszczelność urządzenia i zapobiec jego uszkodzeniu.

 • Nie zanurzaj urządzenia w czystej wodzie na głębokość większą niż 1, 5 m ani przez okres dłuższy niż 30 minut. Jeżeli zanurzysz urządzenie w jakimkolwiek płynie innymi, niż czysta woda — na przykład; woda słona, woda jonizowania, napój alkoholowy — płyn dostanie się do urządzenia szybciej i może spowodować jego uszkodzenie.
 • Jeżeli urządzenie wejdzie w kontakt z czystą wodą, osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli urządzenie zostanie wystawione na kontakt z innymi płynami — na przykład: woda słona, woda basenowa, woda z mydlinami, olej, perfumy, mleczko do opalania, płyn do czyszczenia dłoni lub produkty chemiczne (na przykład kosmetyki) — wypłucz je w czystej wodzie i osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli nie zastosujesz się do tych instrukcji, może dojść do uszkodzenia urządzenia, a jego wydajność i wygląd mogą ulec pogorszeniu; ponadto, takie zamiany mogą nie być objęte gwarancją.
 • Nie narażaj urządzenia na działanie wody, która płynie wartkim strumieniem.

Dodatkowo, pamiętaj że urządzenia nie są odporne na działanie pyłu. Wystawienie na działanie niewielkich drobin, takich jak ziarna piachu, może skutkować uszkodzeniem urządzenia w postaci zarysowań lub wgięć ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/water-resistant. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wodoszczelność. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj: Charakterystyka IPX8 jest oparta na teście w warunkach zanurzenia do 1, 5 metra czystej wody lub do 30 minut. Nie zaleca się korzystania na plażach ani na brzegach basenów.

Środek ostrożności 4. Nie usuwaj folii zabezpieczającej ekran

Zaleca się, aby nie usuwać folii zabezpieczającej ekran ani nie nanosić innych folii ani naklejek, gdyż w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia urządzenia. Niedopuszczone elementy ochronne ekranu mogą powodować awarie czujników.

Środek ostrożności 5. Utrzymuj bezpieczną odległość od obiektów generujących pole magnetyczne

W urządzeniu zamontowane są magnesy. Zachowuj bezpieczną odległość między urządzeniem i obiektami, na które magnesy mogą mieć wpływ — na przykład: karty kredytowe i wszczepiane urządzenia medyczne — ponieważ takie przedmioty i obiekty mogą zostać uszkodzone lub wyłączone przez magnesy znajdujące się w urządzeniu. Jeżeli korzystasz ze wszczepionego urządzenia medycznego, przed użyciem zasięgnij porady lekarza.

Środek ostrożności 6. Upewnij się, że podczas ładowania bezprzewodowego urządzenie jest złożone i poprawnie umieszczone

W celu ładowania bezprzewodowego złóż urządzenie i umieść je na tyłem pośrodku ładowarki bezprzewodowej. Ponieważ produkt ma wbudowany magnes i lokalizacja cewki ładowania bezprzewodowego różni się w zależności od urządzenia, dostosuj pozycję urządzenia zgodnie z tym, co przedstawiono poniżej.

W przeciwnym wypadku urządzenie może ładować się niepoprawnie lub przegrzewać. Jeżeli umieścisz je w innym położeniu lub z inną orientacją niż na ilustracji, może się ześlizgnąć z uwagi na kąt nachylenia urządzenia i siłę magnetyczną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-charging-tip1-7. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wskazówka dotycząca ładowania urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj:

 • Jeżeli używasz z urządzeniem metalowej osłony lub naklejki zabezpieczającej, bądź osłony z metalowym pierścieniem, usuń ja przed ładowaniem bezprzewodowym; dopiero wtedy możesz przystąpić do ładowania urządzenia. Nie umieszczaj również urządzenia na ładowarce bezprzewodowej, jeżeli materiał przewodzący — na przykład metalowe obiekty i magnesy — zostanie umieszczony między urządzeniem i ładowarką bezprzewodową.
 • Umiejscowienie cewki ładowania bezprzewodowego może się różnić w zależności od urządzenia.
 • Środek ostrożności 7. Do realizacji płatności Samsung Pay używaj złożonego Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip3 5G

  W przypadku Galaxy Z Fold zalecamy, aby urządzenie pozostało zamknięte w celu dokonania płatności Samsung Pay. W przypadku urządzenia Galaxy Z Flip, moduł obsługujący płatności Samsung Pay znajduje się u dołu urządzenia, dlatego do czytnika kart lub NFC urządzenia należy przykładać jego tylną, dolną stroną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-samsung-pay-2. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Samsung Pay z urządzeniem składanym. png? $ORIGIN_PNG$"/>

 • Aby dokonywać płatności z Samsung Pay, urządzenie może wymagać połączenia z Wi-Fi lub siecią mobilną, w zależności od regionu.
 • Ta funkcja może nie być dostępne w zależności od dostawcy usług lub kraju.
 • Pamiętaj: Prezentowany na zrzutach ekranowych widok ekranu oraz menu mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania.

  Naciśnij „WYŚLIJ” aby przesłać nam swoją opinię. Dziękujemy za udział w ankiecie.

  Dziękujemy za twoją opinię

  • Antena wysuwa się automatycznie.
  • W przypadku przenoszenia prawa własności lub złomowania samochodu z zainstalowanym urządzeniem, należy przywrócić wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych, wykonując procedurę przywracania ustawień fabrycznych.
  • Nie należy rozpryskiwać cieczy na urządzenie.

  Uwagi dotyczące bezpieczeństwa

 • Należy przestrzegać lokalnych przepisów ruchu drogowego, prawa i regulacji.
 • Podczas jazdy
  • Nie należy oglądać ani obsługiwać urządzenia, ponieważ może to prowadzić do rozproszenia uwagi i spowodować wypadek. Należy zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu, aby oglądać lub obsługiwać urządzenie.
  • Nie używać funkcji konfiguracji ani żadnej innej funkcji, która mogłaby odwrócić uwagę od drogi.
  • Podczas cofania samochodem należy pamiętać, aby spojrzeć wstecz i uważnie obserwować otoczenie, nawet jeśli kamera cofania jest podłączona. Nie należy polegać wyłącznie na kamerze cofania.
  • Podczas obsługi
   • Nie wkładać rąk, palców ani ciał obcych do urządzenia, ponieważ może to spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie urządzenia.
   • Małe elementy należy trzymać poza zasięgiem dzieci.
   • Należy zapinać pasy bezpieczeństwa, aby uniknąć obrażeń w przypadku nagłego ruchu samochodu.
   • Zapobieganie wypadkowi

    Zdjęcia pojawiają się dopiero po zaparkowaniu samochodu i zaciągnięciu hamulca postojowego. Jeśli samochód zacznie się poruszać podczas odtwarzania wideo, wyświetlana jest następująca przestroga i nie można oglądać wideo.

    [Video blocked for your safety. ]

    Nie używać urządzenia ani nie obserwować monitora podczas jazdy.

    Uwagi dotyczące panelu LCD
   • Nie moczyć panelu LCD ani nie wystawiać go na działanie płynów. Grozi to awarią.

   • Nie naciskać mocno panelu LCD, ponieważ może to zniekształcić obraz lub spowodować nieprawidłowe działanie (np. obraz może być niewyraźny lub panel LCD może zostać uszkodzony).
   • Nie dotykać panelu przedmiotami innymi niż palec, ponieważ może to uszkodzić panel LCD lub doprowadzić do jego pęknięcia.
   • Wyczyścić panel LCD suchą, miękką ściereczką. Nie używać rozpuszczalników, takich jak benzyna, rozcieńczalnik, dostępne w handlu środki czyszczące lub aerozol antystatyczny.
   • Nie używać urządzenia poza zakresem temperatur od 0ºC do 40ºC.
   • Jeśli samochód został zaparkowany w zimnym lub gorącym miejscu, obraz może nie być wyraźny. Jednak monitor nie jest uszkodzony, a obraz stanie się wyraźny po tym, jak temperatura w samochodzie wróci do normy.
   • Na monitorze mogą pojawić się niebieskie, czerwone lub zielone statyczne kropki. Są to tak zwane „jasne punkty” i mogą wystąpić przypadku każdego wyświetlacza LCD. Panel LCD jest precyzyjnie wyprodukowany, a ponad 99, 99% jego segmentów działa prawidłowo. Jednakże możliwe jest, że niewielki procent (zazwyczaj 0, 01%) segmentów może nie świecić prawidłowo. Nie przeszkadza to jednak w oglądaniu.
   • Uwagi dotyczące ekranu dotykowego
   • To urządzenie wykorzystuje rezystancyjny ekran dotykowy. Dotknij ekranu bezpośrednio palcem.
   • Obsługa dotyku wielopunktowego nie jest wspierana przez to urządzenie.
   • Nie należy dotykać ekranu ostrymi przedmiotami, takimi jak igła, długopis lub paznokieć. Obsługa rysikiem nie jest wspierana przez to urządzenie.
   • Nie wolno dopuścić, by jakiekolwiek przedmioty dotknęły ekranu dotykowego. Jeśli ekran zostanie dotknięty przez przedmiot inny niż czubek palca, urządzenie może nie reagować prawidłowo.
   • Ponieważ w ekranie zastosowano szkło, nie należy narażać urządzenia na silne wstrząsy. Jeśli na ekranie wystąpią pęknięcia lub odpryski, nie należy dotykać uszkodzonej części, ponieważ może to spowodować obrażenia.
   • Należy trzymać inne urządzenia elektryczne z dala od ekranu dotykowego. Mogą doprowadzić do nieprawidłowego działania ekranu dotykowego.
   • W przypadku pytań lub problemów dotyczących urządzenia, których nie omówiono w niniejszym dokumencie Przewodnik pomocniczy należy skonsultować się z najbliższym sprzedawcą produktów firmy Sony.

 • Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And

  Bezpośredni link do pobrania Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Gds20scsass And