Instrukcja ładowania Asus A3vp

Asus A3vp to wydajny, wielofunkcyjny laptop przeznaczony do pracy w biurze, w domu lub w podróży. Ten laptop posiada 15,6-calowy ekran, procesor Intel Core i7-10510U, 8 GB RAM oraz 1 TB dysku twardego. Przywracanie systemu po awarii jest łatwe dzięki funkcji QuickGrip, która ułatwia ładowanie systemu. Ponadto laptop posiada kamerę internetową, dzięki której można uczestniczyć w wideokonferencjach. Asus A3vp jest wyposażony w baterię o wytrzymałości do 8 godzin, więc można się bez obaw udać w podróż bez ładowarki. Aby załadować laptopa Asus A3vp, należy podłączyć zasilacz do gniazda zasilania znajdującego się na boku laptopa. Następnie należy włączyć laptopa, a pozostałe informacje o ładowaniu wyświetlane będą na ekranie.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja ładowania Asus A3vp

FAQ

Jeśli wystąpią problemy z wolnym ładowaniem laptopa, zapoznaj się z poniższymi krokami rozwiązywania problemów.

Spis treści:

 • Sprawdź połączenie i wygląd zasilacza sieciowego
 • Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / pakiety Windows / sterowniki
 • Uruchom diagnostykę baterii w MyASUS
 • Sprawdź czas ładowania baterii w trybie awaryjnym

Sprawdź połączenie i wygląd zasilacza sieciowego

 1. Aby uniknąć problemów ze zgodnością, użyj oryginalnego adaptera ASUS do laptopa. Nie używaj tych samych adapterów w różnych modelach, ponieważ specyfikacja adaptera może być inna.
 2. Sprawdź, czy złącze zasilacza sieciowego jest luźne (oznaczone na poniższej ilustracji: A – wtyczka przewodu zasilania / B – wtyczka w gnieździe / C – gniazdo AC notebooka) lub spróbuj podłączyć do innego gniazda. 
 3. Sprawdź, czy zasilacz lub przewód nie są uszkodzone. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń skontaktuj się z centrum serwisowym ASUS w celu uzyskania dalszych informacji.
 4. Jeżeli problem nie został rozwiązany, spróbuj ponownie podłączyć wtyczkę przewodu zasilającego / wtyczkę po stronie gniazdka / gniazdo AC notebooka.

Powrót do spisu treści

Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / pakiety Windows / sterowniki

Aktualizacja oprogramowania zwykle pomaga w stabilizacji i optymalizacji systemu, dlatego zalecamy jego częstą weryfikację i aktualizację na laptopie do najnowszej wersji. Tutaj zamieszczonych jest więcej informacji:

Jak używać Winflash do aktualizacji wersji oprogramowania BIOS w systemie Windows?

Jak używać EZ Flash do aktualizacji wersji oprogramowania BIOS notebooka?

Przeprowadzenie aktualizacji systemu Windows i sterowników — tutaj zamieszczonych jest więcej informacji:

Jak uruchomić usługę Windows Update? .

Jak zaktualizować sterowniki za pośrednictwem obsługi klienta w MyASUS?

Jeśli problem będzie się powtarzał po zaktualizowaniu BIOS/Windows/sterowników do aktualnej wersji, przejdź do następnego rozdziału, aby rozwiązać problem.

Uruchom diagnostykę baterii w MyASUS

 • Wpisz i wyszukaj [MyASUS] na pasku wyszukiwania systemu Windows , a następnie kliknij [Open] (otwórz) . (Poniższa ilustracja wyszukiwania po lewej stronie dotyczy systemu Windows 11, a prawa strona to Windows 10. )
  Brak wyświetleń oznacza, iż oprogramowanie nie jest zainstalowane na komputerze; zapoznaj się z tematem Jak zainstalować MyASUS? .
 • W MyASUS wybierz [Customer Support] (obsługa klienta) . com/images/2022/09/02/c4e93367-e7ca-4a86-beed-d7c79bcaf3f0. png"/>
 • W [System Diagnosis] (diagnostyka systemu) wybierz [Battery problems] (problemy z baterią) . Więcej informacji w temacie Diagnostyka systemu MyASUS — Wprowadzenie.
  Adnotacja: Jeśli w MyASUS nie ma zakładki Diagnostyka systemu, oznacza to, iż komputer nie obsługuje tej funkcji; pomiń ten krok i przejdź do następnego. com/pl/support/FAQ/1045676/">Dlaczego w aplikacji MyASUS widzę tylko funkcję "Obsługa klienta"? . com/images/2022/09/02/e9c5de22-a653-43cd-81c1-daee24b90144. png"/>
 • Podłącz zasilacz i kliknij [Checkup] (sprawdź) .
 • Jeżeli występują jakiekolwiek błędy, spróbuj wykorzystać sposoby rozwiązywania problemów i możliwe podejścia do rozwiązywania problemów w MyASUS. Jeśli problem pozostanie nierozwiązany, kontynuuj następny etap rozwiązywania problemów.
 • Sprawdź czas ładowania baterii w trybie awaryjnym

  Niektóre aplikacje w systemie Windows zużywają więcej energii niż inne, więc może to powodować powolne ładowanie. Spróbuj zmierzyć czas ładowania baterii w trybie awaryjnym i porównać go z normalnym czasem ładowania podczas pracy w systemie operacyjnym Windows. Tutaj zamieszczonych jest więcej informacji: Jak przejść do trybu awaryjnego? .

  Jeśli różnica w czasie jest znacząca, może to oznaczać, że niektóre aplikacje lub programy działające w tle mogą szybciej zużywać energię baterii w systemie Windows. Jeśli nie wiesz, które aplikacje to spowodowały, spróbuj zresetować komputer. Tutaj zamieszczonych jest więcej informacji:

  Adnotacja: Wykonaj kopię zapasową plików osobistych, a następnie zresetuj komputer. com/pl/support/FAQ/1013064/">[Windows 11/10] Jak zresetować system i usunąć moje osobiste pliki, aplikacje i ustawienia?

  [Windows 11/10] Jak zresetować system i zachować osobiste pliki?

  Jeśli problem nie zostanie wyeliminowany z wykorzystaniem powyższego rozwiązania i zamieszczonych tu informacji, skontaktuj się z centrum obsługi klienta ASUS, aby uzyskać więcej informacji.

 • KategoriaZasilanie/ Bateria
 • TypProduct Knowledge

  Czy informacja okazała się przydatna?

  YesNo

  • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
  • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
  • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.
  Instrukcje obsługi i przewodniki użytkownika Laptopy ASUS

  YMożesz pobrać za darmo instrukcje PDF dla Laptopy ASUS.
  Mamy 573 darmowych instrukcji użytkowania PDF dla 572 produktów ASUS w kategorii Laptopy.

  • 7
  • adefgiknpqrstuxyz

  Podręcznik użytkownika komputera ASUS

  

  OSTRZEŻENIE! Nie należy pozostawiać rozładowanego zestawu

  baterii. Zestaw baterii rozładowuje się wraz z upływem czasu.

  Jeśli nie jest używany, należy go naładować raz na trzy miesiące

  w celu wydłużenia trwałości, w przeciwnym wypadku może

  okazać się niemożliwe wykonanie ładowania w przyszłości.

  Ładowanie baterii jest zatrzymywane przy zbyt wysokiej

  temperaturze lub przy zbyt wysokim napięciu baterii.

  Ładowanie baterii

  Przed użyciem komputera w czasie podróży należy naładować

  zestaw baterii. Ładowanie zestawu baterii rozpoczyna się po

  podłączeniu do zewnętrznego zasilania poprzez adapter zasilania.

  Zestaw baterii należy całkowicie naładować przed pierwszym

  użyciem. Nowy zestaw baterii należy całkowicie naładować

  przed odłączeniem komputera od zewnętrznego zasilania. Pełne

  naładowanie baterii przy włączonym komputerze trwa kilka godzin,

  a przy włączonym komputerze może potrwać dwukrotnie dłużej.

  Kontrolka ładowania gaśnie w momencie całkowitego naładowania

  baterii.

  Ładowanie baterii rozpoczyna się, gdy jej naładowanie spadnie

  poniżej 95%. Zapobiega to konieczności częstego ładowania

  baterii. Minimalizacja cykli doładowania pomaga w wydłużeniu

  żywotności baterii.

  Instrukcja ładowania Asus A3vp

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja ładowania Asus A3vp

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja ładowania Asus A3vp