Instrukcja montażu, użytkowania i pielęgnacji Hitachi CP X445w jest niezbędna do prawidłowego użytkowania tego projektora. Instrukcja zawiera wskazówki dotyczące montażu, użytkowania i konserwacji projektora, a także informacje na temat jego funkcji i bezpiecznych praktyk. Przed użyciem projektora należy dokładnie przeczytać instrukcję i należy się jej trzymać. Instrukcja zawiera również wszelkie informacje dotyczące zgodności z przepisami bezpieczeństwa, a także informacje dotyczące ostrzeżenia i zastrzeżeń. Instrukcja jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania projektora Hitachi CP X445w.
Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu, użytkowania i pielęgnacji Hitachi Cp X445w
Samsung podejmuje starania w celu wydłużenia żywotności eksploatacyjnej produktów i ograniczania ilości odpadów elektronicznych. Dlatego też wprowadzamy rozwiązania, które ułatwiają naprawę i recykling naszych produktów.
Europejska legislacja dotycząca ekoprojektu
Przepisy nowej legislacji Komisji Europejskiej wejdą w życie w 2021 r., a ich celem jest promowanie możliwość naprawy urządzeń i wydłużania żywotności eksploatacyjnej.
Powyższe ma zastosowanie dla lodówek, pralek i suszarek, pralko-suszarek oraz zmywarek, a także wyświetlaczy elektronicznych, na przykład: telewizorów i monitorów komputerowych.
Jaki ma to wpływ na Ciebie?
W Samsung stworzyliśmy zasady minimalizacji wpływu na środowisko — projektując produkty, które zużywają mniej energii — oraz wydajniejszego wykorzystania zasobów.
Stale dążymy do poprawy efektywności środowiskowej naszych produktów oraz wydłużenia żywotności eksploatacyjnej samych produktów i ich części.
Aby wspierać wydłużoną trwałość produktów, części zamienne będą dostępne przez dłuższy okres i będą dostarczane w krótszej perspektywie czasowej. Części będą także proste w demontażu i wymianie, aby promować możliwość napraw naszych produktów.
Chcę otrzymać instrukcję naprawy mojego produktu Samsung
Instrukcje napraw są teraz dostępne dla wymienionych wyżej urządzeń gospodarstwa domowego i wyświetlaczy, które będą w sprzedaży na dzień 1 marca 2021 r.
Pobierz najnowsze Sterowniki, Instrukcje, Oprogramowanie i Firmware.
Pamiętaj: Samsung nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody materialne, obrażenia u ludzi ani jakiekolwiek inne problemy z bezpieczeństwem produktów, których przyczyną są naprawy przeprowadzane niezgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w instrukcjach napraw. Wszelkie uszkodzenia produktów wynikłe z próby przeprowadzenia naprawy (przez jakąkolwiek osobę lub podmiot, inne niż Autoryzowane Centrum Serwisowe Samsung) także nie będą objęte ochroną gwarancyjną.
Jestem specjalistą w zakresie napraw urządzeń i chcę otrzymać instrukcje napraw
Specjalista w zakresie napraw urządzeń to osoba, która potrafi potwierdzić posiadanie niezbędnych kompetencji technicznych oraz stosuje się do postanowień wszelkich oficjalnych przepisów obowiązujących specjalistów w zakresie napraw urządzeń w danym kraju.Specjaliści w zakresie napraw urządzeń muszą się zarejestrować lub zalogować, aby uzyskać dostęp do naszych szczegółowych instrukcji napraw powyższych urządzeń gospodarstwa domowego i wyświetlaczy, które będą w sprzedaży na dzień 1 marca 2021 r. i później.
Chcę zamówić części zamienne
Wyszukiwanie i zakup części zamiennych zaaprobowanych przez Samsung jest bardzo proste.• Chcę zakupić części zamienne, które są powszechnie dostępne.Więcej szczegółowych informacji na temat określonych części zamiennych, dostępnych w sprzedaży dla każdego typu produktów, zamieszczono w pełnym wykazie.Pamiętaj: Samsung nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody materialne, obrażenia u ludzi ani jakiekolwiek inne problemy z bezpieczeństwem produktów, których przyczyną są naprawy przeprowadzane niezgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w instrukcjach napraw. Wszelkie uszkodzenia produktów wynikłe z próby przeprowadzenia naprawy (przez jakąkolwiek osobę lub podmiot, inne niż certyfikowany przez Samsung dostawca usług serwisowych) także nie będą objęte ochroną gwarancyjną.
Chcę zarezerwować usługę serwisową Samsung
Dla wszystkich zainteresowanych Samsung oferuje całą gamę usług serwisowych.
Chcę dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju
Ref: 8783011
Dzięki Support Decathlon przejdziesz z nami przez każdy etap użytkowania swojego wioślarza z Decathlon.
Zacznijmy od montażu, przechodząc dalej do konserwacji i naprawy. Znajdź potrzebną Ci część zamienną, zamów ją do domu i wymień z pomocą naszych filmów instruktażowych.
Zapraszamy na Support Decathlon!
Centrum Wsparcia Technicznego
Zgłoś usterkę swojego sprzętu i zamów Serwis do domu
ZADZWOŃ DO NAS - (+48) 42 298 65 80
NAPISZ DO NAS - serwis@decathlon. pl
Uprzejmnie informujemy, że nasza infolinia techniczna pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.
Części zamienne
Potrzebujesz części zamiennych do swojego sprzętu, kliknij poniżej
Nasze zobowiązanie
Domyos udziela gwarancji na ten produkt w normalnych warunkach użytkowania na okres pięciu lat na konstrukcję oraz dwóch lat na pozostałe części i robociznę od daty zakupu widniejącej na dowodzie zakupu.
ILUSTRACJA: Instrukcja_intro
Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0
W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.
Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?
1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:
instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;
instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).
2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).
Jakich form używać?
Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).
Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.
Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.
Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.
Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.
INSTRUKCJA |
PRZED UŻYCIEM |
OPIS |
PRZYGOTOWANIE |
OBSŁUGA Krok 1 |
KONSERWACJA |
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA |
ILUSTRACJA: Biblioteka
www. com, fotografia barwna, domena publiczna
Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.
INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ | Nagłówek |
I. KONTO CZYTELNIKA | Nagłówek do części I |
I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika. | Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie |
II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU | Nagłówek do części II |
I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego. | Szczegółowe zasady do części II |
III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK | Nagłówek do części III |
I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć. | Szczegółowe zasady do części III |
IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa. | Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp. |
Ćwiczenie 1
Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.
Ćwiczenie 2
Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?
Co to będzie? | Opis zadania |
Dla kogo? | Obraz odbiorcy |
Co trzeba przygotować? | Wyliczenie potrzebnych rzeczy |
Jak to zrobić? | Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania |
Na co uważać? | Ostrzeżenia |
Ćwiczenie 3
W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.
Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…
1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.
2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.
3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.
4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.
5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.
6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.
Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.