Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100

Instalacja, użytkowanie i konserwacja Fujitsu S7100 są łatwe i wygodne dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Instrukcja dotycząca instalacji zawiera wszystkie instrukcje potrzebne do zainstalowania i skonfigurowania systemu. Instrukcje dotyczące użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100 zawierają wszystkie informacje i instrukcje potrzebne do prawidłowego użytkowania i konserwacji systemu. Instrukcje te są dostępne w postaci drukowanej i elektronicznej. Instrukcje w formacie elektronicznym są dostępne w witrynie internetowej Fujitsu, a instrukcje w formacie drukowanym są dostarczane wraz z systemem. Instrukcje te zawierają również informacje dotyczące zabezpieczeń, jak również wszelkie informacje dotyczące aktualizacji i napraw systemu.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

RbGM1KspYVI4X1

ILUSTRACJA: Instrukcja_intro

Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0

W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.

j0000007VBB1v50_0000000C

Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?

1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:

  • instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;

  • instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).

2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).

Jakich form używać?

  • Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).

  • Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

  • Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.

Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.

Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.

INSTRUKCJA

PRZED UŻYCIEM

OPIS

PRZYGOTOWANIE

OBSŁUGA

Krok 1
Krok 2
Krok 3

KONSERWACJA

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

j0000007VBB1v50_0000001R
Ra5ku3Pus6OIp1

ILUSTRACJA: Biblioteka

www. com, fotografia barwna, domena publiczna

Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.

INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Nagłówek

I. KONTO CZYTELNIKA

Nagłówek do części I

I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika.
II. Aby uzyskać kartę czytelnika i aktywne konto, wypełnij formularz i przekaż go bibliotekarzowi.
III. Bibliotekarz sprawdzi Twoje dane, a następnie założy Ci konto czytelnika i wyda ważną kartę.

Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie

II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU

Nagłówek do części II

I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego.
II. Musisz się do niego zalogować:
- Wpisz numer karty („login”) i hasło, które przekazuje Ci pracownik biblioteki.
- Kliknij ikonkę DALEJ.
III. Następnie wpisz do wyszukiwarki właściwe informacje o książce:
- Podaj słowa kluczowe („autor, tytuł, typ publikacji”).
- Naciśnij ikonkę OK.
IV. Gdy wyświetli się właściwy tytuł oraz numer biblioteczny (sygnatura), wybierz polecenie ZAMAWIAM.
V. Jeśli publikacja jest niedostępna, otrzymasz komunikat WYPOŻYCZONE.
VI. Jeśli publikacja jest dostępna, po półgodzinie możesz ją odebrać ze stolika z zamawianymi książkami.

Szczegółowe zasady do części II
Wyliczenia główne i podpunkty

III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

Nagłówek do części III

I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć.

Szczegółowe zasady do części III

IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI

I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa.

Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp.

j0000007VBB1v50_00000031

Ćwiczenie 1

Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.

uzupełnij treść

Ćwiczenie 2

Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?

uzupełnij treść

Co to będzie?

Opis zadania

Dla kogo?

Obraz odbiorcy

Co trzeba przygotować?

Wyliczenie potrzebnych rzeczy

Jak to zrobić?

Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania

Na co uważać?

Ostrzeżenia

Ćwiczenie 3

W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.

Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…

1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.

2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.

3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.

4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.

5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.

6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.

uzupełnij treść
RAmoqXsSlBKjJ1
zadanie interaktywne

Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.

Oceniony 5. 00 na 5 na podstawie 1 oceny klienta

(1 opinia klienta)

48, 0087, 00

Instrukcja-kurs podstaw obsługi komputera (także laptopa) z Windows 10. Dla „dinozaurów” – czyli początkujących, seniorów – wszystkich tych, którzy czują, że jeśli chodzi o technologię, to nie nadążają za młodymi. Rozłóż książkę na biurku (umożliwia to spiralkowa oprawa) i mając obie ręce wolne, wykonuj na swoim sprzęcie instrukcje krok po kroku wg strzałek na rysunkach w podręczniku.

192 strony B5 (23, 5×16, 5 cm), Po polsku! Duża czcionka! Data ostatniego dodruku z uaktualnioną treścią: 3 luty, 2023

  • Opis
  • Dodatkowe informacje
  • Opinie (1)

Opis

Ta książka to właśnie ta instrukcja obsługi, której szukałeś w pudełku z komputerem bądź laptopem i … nie znalazłeś. Jest to jednocześnie książkowy kurs dla początkujących. Możesz się uczyć wtedy, kiedy ci to odpowiada, w tempie dostosowanym do swoich możliwości.

Nieważne, jakiej firmy jest Twój nowy komputer. Jeśli pracuje pod kontrolą Windows 10, to jego obsługa będzie taka sama niezależnie od producenta sprzętu. (Jeśli masz Windows 11, to kliknij Obsługa komputera i laptopa z Windows 11. )

Poprzednie wydania tego poradnika ukazały się pod tytułami:: „Obsługa laptopa i komputera stacjonarnego z Windows 10” oraz „Komputer i laptop z Windows 10”.

Zakładamy, że masz, najlepiej nieskrępowany, dostęp do komputera. Samouczek ten nie jest książką do poduszki! Ćwiczenia tego kursu musisz przerobić osobiście „na komputerze”. Nauczenie się pracy z komputerem „na sucho” jest tak samo realne jak nauczenie się prowadzenia samochodu jedynie za pomocą książki, albo pływania bez wchodzenia do wody. W wykonywaniu ćwiczeń pomagają ilustracje. Możesz porównać wygląd ekranu Twojego komputera z ilustracją w książce. Wyraźny wskaźnik pokazuje miejsce na ekranie związane z czynnością oznaczoną kolejnym numerem.

Kurs może służyć do nauki obsługi wszystkich dostępnych na rynku polskim wydań Windows 10: Home, Pro, Enterprise i Education. W zakresie omawianym w tym samouczku różnią się one w bardzo niewielkim stopniu. Książka dotyczy obsługi tradycyjnych komputerów sterowanych za pomocą myszki i klawiatury. Urządzenia z ekranem dotykowym obsługuje się nieco inaczej.

Dla osób, które już trochę pewniej czują się przed komputerem, mamy także pozycję trochę bardziej zaawansowaną: „Windows 10. Instrukcja obsługi”

Spis treści książki „Obsługa komputera …. ” wraz z przykładami niektórych stron

Wstęp 7

Założenia tego samouczka 7

Filmiki 10

Windows 10 jako system operacyjny 10

Komputery z systemem Windows 12

Nie bój się komputera!!! 13

Lekcja 1. Miłe złego początki 17

Włączanie komputera 17

Nie bój się myszy 22

Menu startowe i pulpit Windows 10 27

Pulpit Windows 28

Ikony na pulpicie 29

Pasek zadań 29

Zamykanie Windows 10 i wyłączanie komputera 34

Lekcja 2. Windows to okna 37

Przewijanie (pasek przewijania) 38

Uruchamianie programów 40

Okno programu 42

Inny sposób uruchomienia programu 48

Modyfikacja Menu start 50

Przesuwanie obiektów 54

Zmiana rozmiarów obiektów 55

Otwieranie folderów – podwójne kliknięcie 56

Praca na kilku oknach 58

Tradycyjne menu okna 60

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy wywołuje menu podręczne 61

Okienko dialogowe 62

Obszary 63

Pola 64

Pola z listą wyboru. 64

Pola do wpisywania wartości 65

Pola radiowe 65

Przyciski OK i Anuluj 66

Karty 67

Inne rodzaje pól 68

Pola wyboru 68

Pola do wpisywania wartości z listą wyboru 69

Lekcja 3. Piszemy tekst: klawiatura, zapisywanie pliku, drukowanie 71

Notatnik jako przykład edytora tekstu 72

Korzystanie z klawiatury 74

Klawiatura a menu 76

Polskie litery 78

Zapisujemy dokument na dysku 80

Ponowne otwarcie dokumentu 82

Modyfikacja otwartego dokumentu i zapisywanie zmian 84

Drukujemy 85

Lekcja 4. O plikach i folderach w Windows 10 87

Gdzie zapisaliśmy plik tekst 88

Eksplorator plików 90

Wędrówka po drzewie folderów 92

Nazwy plików i folderów oraz ich rozmiar 94

Pojemność dysku 96

Rozszerzenia nazw plików 97

Tworzymy nowy folder 98

Przenosimy plik 100

Otwarcie dokumentu z jego nowej lokalizacji 102

Inny sposób otwarcia dokumentu 103

Kopia pliku na pendrive’ie 104

Wyrzucamy dokument do kosza 106

Lekcja 5. Komputer to więcej niż maszyna do pisania 109

Wstążka – inny sposób wydawania poleceń 110

Przycisk Plik 112

Pasek szybkiego dostępu 114

Wydawanie poleceń za pomocą klawiatury – „gorące klawisze” 115

Piszemy list 116

Zapisywanie na dysku 120

Pisanie dłuższego tekstu 122

Klawisz Enter 122

Akapit 122

Znaki interpunkcyjne 123

Zaznaczanie fragmentu tekstu 124

Schowek 126

Przenoszenie przez Schowek 127

Cofanie 128

Kopiowanie przez Schowek 129

Czcionka 130

Kończymy list 132

Lekcja 6. Internet z Windows 10 133

Czy Twój komputer jest połączony z Internetem? 134

Podróże po stronach WWW 136

Przechodzenie do strony o znanym adresie 138

Hiperłącza 139

Przyciski Wstecz, Dalej … 140

… i Odśwież 141

Karty 142

Szukanie informacji, gdy nie znamy adresu 144

Wyszukiwanie z Google w Edge’u 146

Powiększanie obrazu, przycisk Ustawienia 147

Autouzupełnianie 148

Ulubione / Zakładki 149

Historia 152

Dodatki: Co dalej? 153

Magiczny klawisz F1 153

Ustawienia 154

Aktualizacja Windows 156

Praca „na komputerze” to praca przy wykorzystaniu różnych programów komputerowych 158

Programy dla różnych systemów operacyjnych 158

Wersje programów 159

Wymagania systemowe programu 160

Pozyskiwanie i instalacja programów 164

Płytka CD-ROM/DVD 164

Instalacja programów z dysku CD 166

Instalacja programów z Internetu – np. Chrome 168

Sklep (Microsoft Store) 170

Deinstalacja programów 172

Polskie litery i inne języki 174

Bieżące przełączanie języków 176

Kopiowanie na płytkę CD i DVD 177

Kopiowanie zdjęcia z telefonu na komputer 180

Oszczędzanie energii 182

Filmy z Internetu 184

Nie panikuj! 188

Czarny ekran 188

Na ekranie dzieją się rzeczy nie związane z tym co robiłeś (wygaszacz ekranu) 189

Komputer się „zawiesił” 189

Komputer podejrzanie wolno chodzi 190

Więcej o Windows 10: 191

Ta książka jest dla Ciebie jeśli: 192

  1. Jesteś dinozaurem i chcesz się nauczyć obsługi komputera. Wiek? 10-110 lat. W gruncie rzeczy nie chodzi o to, ile masz lat, ale że czujesz, że nie nadążasz za młodymi jeśli chodzi o nowinki techniczne.
  2. Masz komputer (stacjonarny lub laptop) z Windows 10.

Jeśli masz inną wersję Windows, to polecamy inne kursy dla dinozaurów wg klucza: „Obsługa komputera z Windows i tu nazwa wersji”.

Dodatkowe informacje

Wagabrak
Czy z dodatkiem rozszerzającym materiał?

Nie (bez dodatku), Tak (z dodatkiem)

Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji Fujitsu S7100