Karta konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800

Electrolux Euf14800 to karta konserwacji i smarowania pozwalająca na utrzymanie prawidłowej pracy urządzenia. Karta zawiera instrukcje dotyczące smarowania i wymiany części w różnych interwałach czasowych, aby zapewnić maksymalną wydajność. Karta zawiera również informacje dotyczące konserwacji i czyszczenia części, aby zapobiec uszkodzeniom z powodu zużycia. Użycie karty konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800 może zapobiec przestojom i zapewnić bezproblemową pracę urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Karta konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800

Środki na bazie rozpuszczalników przeznaczone do czyszczenia form. Dostępne są produkty o krótkim lub przedłużonym działaniu.

Preparat czyszczący do form na bazie cytrusowej. Usuwa z form pozostałości tworzyw, silikony, woski oraz inne zanieczyszczenia. Oparty na rafinowanych ekstraktach cytrusowych. Odparowuje nie pozostawiając osadu. Posiada przyjemny, pomarańczowy zapach. Nie zawiera chlorowanych i halogenowanych rozpuszczalników.

Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

Niechlorowany środek czyszczący do form o szybkim parowaniu. Skuteczne działanie oszczędza czas i obniża koszty czyszczenia. Nie zawiera chlorowanych rozpuszczalników, takich jak np. : 1, 1, 1 trichloroetan, trichloroeten oraz dichlorometan. Rozpuszcza i usuwa większość środków antyadhezyjnych z form oraz innych powierzchni metalowych.

Opakowanie: aerozol 341 gramów (ok. 650 ml).

Silny, niepalny środek czyszczący do form. Usuwa smary, oleje, resztki tworzyw oraz inne nawarstwienia na formach. Nie zawiera trichloroetenu oraz dichlorometanu. Wypiera wilgoć i usuwa ślady po odciskach palców. Zalecany do form pracujących w wysokich temperaturach.

Opakowanie: aerozol 454 gramy (ok.

Skuteczny i bezpieczny środek czyszczący do form oparty całkowicie na naturalnych składnikach. Szybko usuwa z form resztki tworzyw, smary, silikony i inne zanieczyszczenia. Nie zawiera dichlorometanu, trichloroetanu oraz trichloroetenu.

Ekonomiczny środek czyszczący do form o słabym zapachu. Działa szybko i odparowuje nie pozostawiając osadu. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z metali oraz innych powierzchni odpornych na działanie rozpuszczalników. Nie zawiera trichloroetanu, trichloroetenu oraz dichlorometanu.

Silny preparat do czyszczenia form z pozostałości poliuretanów, skrystalizowanych izocyjanianów, środków antyadhezyjnych oraz innych zanieczyszczeń. Formuła o słabym zapachu. Przydatny do przechowywania dysz mieszających przy krótkich przerwach produkcyjnych. Do stosowania na formach wykonanych ze stali lub aluminium.

Preparat do czyszczenia form w postaci żelu, która zapobiega spływaniu z powierzchni formy. Całkowicie usuwa utwardzone poliuretany, pozostałości środków antyadhezyjnych oraz inne zanieczyszczenia.

Preparaty przeznaczone do konserwacji i smarowania form. Podstawowy podział środków do konserwacji opiera się na ich czasie działania: krótkim lub długotrwałym.

Thin Film Rust Preventative

Preparat przeznaczony do krótkotrwałej ochrony form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem. Zapobiega powstawaniu korozji przy składowaniu form i narzędzi w ciągu nocy oraz w trakcie weekendów. Tworzy cienką, bezbarwną powłokę nie wymagającą zmywania przed rozpoczęciem pracy. Nie zawiera silikonu. Posiada certyfikat NSF.

Heavy Duty Rust Preventative

Mocny preparat przeznaczony do konserwacji form. Zapewnia ochronę form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem przy długim okresie przechowywania. Pozostawia wytrzymałą powłokę, umożliwiając transport lub składowanie form, narzędzi oraz maszyn bez narażania na ryzyko korozji. Chroni stal oraz inne metale.

Mold Release & Ejector Pin Lubricant

Produkt o podwójnym zastosowaniu: bezsilikonowy środek antyadhezyjny do form lub smar do wypychaczy i innych ruchomych elementów formy. Bezbarwny i niebrudzący detali. W większości przypadków umożliwia dalszą dekorację detali. Składniki zgodne z FDA. Aerozol niepalny.

Temperatura formy: do 204 C.

Dostawa

Produkty zamówione na naszej stronie internetowej są dostarczane tylko na terenie Polski.
Jeśli dostawa ma być realizowana do innego kraju, należy wejść na stronę, wybrać odpowiedni kraj do którego ma być dostarczona przesyłka i zapoznać się z lokalnymi warunkami sprzedaży i dostaw.

Koszt dostawy

Przesyłka standardowa wynosi 12, 90 zł i dotyczy zamówień o wartości poniżej 290 zł.
W przypadku zamówień o minimalnej wartości 290 zł transport jest gratis.

Dodatkowo jest możliwość skorzystania ze sposobu dostawy za pobraniem.
Kwota za tę opcję wynosi 4, 90 zł i jest doliczana bez względu na wartość zamówienia.

Zamówienia złożone do godziny 12:00, będą doręczone na następny dzień. Po tym czasie realizacja trwa do 48 godzin. Czas dostawy dotyczy dni roboczych i produktów posiadających status "Dostępny". Pozostałe produkty powinny być dostarczane do 30 dni.

Jeśli kochasz jazdę na rowerze, wiesz jak istotna jest jego pielęgnacja i jak bardzo stan roweru wpływa na jego osiągi. Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia z jazdy, musisz czyścić swój rower regularnie i nie zapominać o pielęgnacji łańcucha.

Utrzymywanie roweru w dobrym stanie nie jest trudne. To tylko kilka czynności: począwszy od umycia go, do odpowiedniego dopompowania opon. Pozostaje jeszcze łańcuch rowerowy. O tym elemencie również nie można zapominać.

Łańcuch rowerowy jest prawdopodobnie najważniejszą częścią Twojego roweru. Składa się on z setek połączeń, rolek i płytek. Te ruchome części w łańcuchu odpowiadają za odpowiednią jazdę Twojego roweru. Jeśli będziesz dobrze go konserwować, Twój rower będzie poruszał się gładko i bez problemu. Dlatego też, nie zapominaj o regularnej pielęgnacji łańcucha rowerowego. Łańcuch rowerowy musi być dobrze wyczyszczony i nasmarowany. Poniżej znajdziesz kilka kroków, dzięki którym Twój rower będzie zawsze zadbany.

1. Szybkie i proste czyszczenie

Na łańcuchu zbiera się najwięcej brudu, kurzu i tłuszczu. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak chronić łańcuch rowerowy:

Postaw rower na stopce i oprzyj go o półkę lub ścianę. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie obracać pedałami. Weź szmatkę i złóż ją kilka razy. Spryskaj ją środkiem do odtłuszczania. Owiń szmatką dolną część łańcucha rowerowego i przytrzymaj lewą ręką. W tym samym czasie użyj prawej ręki aby przekręcić pedał. Dzięki dość mocnemu przytrzymaniu łańcucha lewą ręką, cały brud znajdujący się na nim przeniesie się na szmatkę. Pamiętaj jednak, żeby nie trzymać go zbyt mocno. Łańcuch powinien z lekkością się poruszać.

Ważne jest, aby z tą samą siłą przytrzymywać szmatkę z każdej ze stron. Teraz przełóż szmatkę na drugą stronę. Tak aby czysta część dotykała łańcucha. Powtórz proces kilka razy. Do momentu, gdy będziesz zadowolony z efektów. Niewielka ilość brudu może nadal pozostać wewnątrz małych dziurek łańcucha.

Jeśli chcesz wyczyścić wszystkie zakamarki łańcucha rowerowego, najlepszą opcją będzie użycie specjalnego urządzenia do czyszczenia. Jest ono wypełnione płynnym odtłuszczaczem, a łańcuch znajduje się w środku urządzenia, podczas gdy pedały są obracane. W urządzeniu znajduje się kilka par szczotek, które pracują jednocześnie, aby wyczyścić wszystkie zakamarki łańcucha. Po oczyszczeniu łańcucha, przetrzyj go i pozostaw do wyschnięcia.

2. Nasmaruj łańcuch

Utrzymuj swój łańcuch rowerowy dobrze nasmarowany- to klucz do sprawnego działania roweru i zapewnienia mu długiego życia. Jeśli nie smarujesz go regularnie, nie będziesz w stanie zapewnić sobie bezproblemowej jazdy. Aby nasmarować łańcuch, przestaw rower na środkową przerzutkę i spryskaj go obficie środkiem smarującym. Najlepszym do tego celu będzie smar do łańcucha rowerowego na wodzie. Nie tylko zapewnia on najlepsze smarowanie, ale także przez długi czas chroni przed rdzą. Rdza i korozja przyczyniają się do skrócenia życia łańcucha. Dlatego też, ważne jest aby zainwestować w smar, który pozwoli zachować łańcuch rowerowy wolnym od rdzy.

Jest wiele smarów do łańcuchów. Możesz użyć preparatu wielofunkcyjnego WD-40. Jest to środek zrobiony w oparciu o wodę. Zapewnia on odpowiednie smarowanie. Był to najczęstszy wybór rowerzystów na świecie przez ponad 60 lat. Przez długi czas pozwalał on na sprawne kręcenie się kół roweru. WD-40 to wspaniały smar do łańcucha rowerowego. Nie tylko nasmaruje łańcuch, ale także ochroni go przed rdzą i korozją. Zmniejsza on też zatrzymywanie się brudu, dzięki czemu łańcuch nie trze. Jest trwały i pozostaje na łańcuchu przez długi czas. Dzięki temu możesz cieszyć się swoim rowerem przez wiele dni. Możesz też użyć WD-40 Bike Smar Uniwersalny. Jest on idealny dla okazjonalnych użytkowników i na każdą pogodę. Jeśli potrzebujesz bardziej specjalistycznego produktu, wypróbuj WD-40 Bike Smar Suchy lub WD-40 Bike Smar Mokry.

3. Coś jest lepsze niż nic

Jest wiele osób, które przez miesiące a nawet lata jeżdżą na rowerze bez jego czyszczenia czy smarowania łańcucha rowerowego. Nie mają na to czasu lub nie wiedzą jak to robić. Zdarza się również, że boją się, że nie zrobią tego idealnie. Dlatego też, nie robią tego wcale.

Zawsze najlepiej jest najpierw wyczyścić łańcuch a dopiero później go nasmarować. Jeśli jednak Twoi znajomi czekają na zewnątrz tupiąc nogami a łańcuch piszczy i jest brudny- lepiej jest chociaż spryskać go WD-40 niż pozostawić go suchym. Oczywiście lepiej jest przeprowadzić cały proces pielęgnacji, jednak szybkie czyszczenie i smarowanie będzie lepsze niż całkowity ich brak.

4. Od czasu do czasu sprawdzaj łańcuch rowerowy w poszukiwaniu rdzy

Łańcuch rowerowy jest w ciągłym ruchu, więc ulega zużyciu. Jest też narażony na rdzę i korozję. Sprawdzanie łańcucha jest istotne jeśli chcemy, aby służył nam przed długie lata. Poza brudem i zatarciami powinno się sprawdzać naciąg. Zbytnie rozciągnięcie łańcucha może prowadzić do zniszczenia przekładni. Jeśli łańcuch nie nadaje się już do naprawy lepiej go wymienić. Będzie to mniej kosztowne niż późniejsza wymiana pozostałych elementów.

Odpowiednia konserwacja roweru jest niezbędna jeśli chcesz, aby jeździł on sprawnie przez długi czas. Najważniejszą częścią, o którą należy dbać regularnie jest łańcuch rowerowy. Dzięki wskazówką w tym tekście z łatwością poradzisz sobie z jego pielęgnacją.

Sprawdź to video:

Karta konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800

Bezpośredni link do pobrania Karta konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Karta konserwacji i smarowania Electrolux Euf14800