Przestrogi dotyczące użytkowania Ge Jcbs25

Używanie Ge Jcbs25 może być niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby użytkownicy przestrzegali następujących zasad:

Ostatnia aktualizacja: Przestrogi dotyczące użytkowania Ge Jcbs25

Przestrogi dotyczące użytkowania

Aparat

  • Produkt jest przeznaczony do użytku w kraju, w którym został zakupiony. Gwarancja jest ważna tylko w kraju, w którym zakupiono aparat.
  • W przypadku wystąpienia awarii lub usterki aparatu podczas pobytu za granicą producent nie ponosi odpowiedzialności za lokalne serwisowanie produktu lub związane z tym wydatki.
  • Aparatu nie wolno upuszczać ani stosować do niego dużej siły.
  • Podczas noszenia aparatu należy pamiętać, aby nie uderzać nim o inne przedmioty. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku obiektywu i wyświetlacza.
  • W otoczeniu, w którym zachodzą nagłe zmiany temperatury, w aparacie może występować zjawisko kondensacji pary wodnej, powodując zamglenie powierzchni szklanych lub nieprawidłowe działanie urządzenia. W takiej sytuacji należy umieścić aparat w futerale, aby maksymalnie spowolnić zmianę temperatury. Aparat należy wyjąć z futerału, gdy różnica temperatur odpowiednio się zmniejszy. W przypadku wystąpienia kondensacji należy wyjąć akumulator i kartę pamięci, a następnie zaczekać na wyschnięcie wilgoci przed użyciem aparatu.
  • Aparat nie może ulec zmoczeniu. Nie należy obsługiwać go mokrymi rękami. Może to spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia lub porażenie prądem elektrycznym.
  • Podczas fotografowania ważnych wydarzeń (takich jak śluby lub wycieczki zagraniczne) najpierw należy zrobić zdjęcie testowe, aby upewnić się, że aparat działa prawidłowo.
  • Po długim okresie pracy aparat może zrobić się gorący. W tym wypadku urządzenie może przestać działać, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wskutek nadmiernej temperatury.

Akumulator

  • Aparat jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy.
  • Przed użyciem należy naładować akumulator, ponieważ w chwili wysyłki nie jest on całkowicie naładowany.
  • Ze względu na cechy akumulatora używanie go w niskiej temperaturze skraca czas użytkowania nawet wtedy, gdy jest on odpowiednio naładowany.
  • W przypadku przechowywania przez dłuższy czas należy co rok ładować akumulator przez około 30 minut.
  • Przechowywać akumulator w chłodnym miejscu. Zalecane jest suche miejsce o temperaturze otoczenia od 15°C do 25°C. Unikać miejsc o skrajnie wysokiej lub niskiej temperaturze.
  • Nie należy ponownie ładować akumulatora natychmiast po zakończeniu ładowania.
  • Akumulator należy ładować w temperaturze otoczenia od 10°C do 40°C. Ładowanie w miejscach o wysokiej temperaturze może spowodować degradację akumulatora. Ładowanie w miejscach o niskiej temperaturze może uniemożliwić wystarczające naładowanie akumulatora.
  • Rozdział 7. Bezpieczeństwo użytkowania maszyn i innych urządzeń technicznych

    Autor: Dariusz Kalwasiński

    Spis treści
    7. 1. Informacje ogólne
    7. 2. Ogólne wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania maszyn i innych urządzeń technicznych
    7. Pomieszczenia pracy
    7. Instalacje i urządzenia elektryczne
    7. 3. Przejścia i dojścia do stanowiska pracy
    7. 4. Organizacja stanowiska pracy
    7. 5. Instrukcja BHP
    7. 6. Elementy sterownicze mające wpływ na bezpieczeństwo
    7. 7. Sygnały świetlne i dźwiękowe wpływające na bezpieczeństwo
    7. 8. Osłony i urządzenia ochronne
    7. 9. Oznakowanie maszyn i innych urządzeń technicznych
    7. 10. Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze
    7. Wytyczne i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania maszyn technologicznych i innych urządzeń technicznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności
    7. Niepełnosprawność układu ruchu
    7. Niepełnosprawność wzroku
    7. Niepełnosprawność słuchu
    7. Niepełnosprawność psychiczna
    7. Niepełnosprawność intelektualna
    7. Inne rodzaje niepełnosprawności
    7. Bibliografia

    7. Informacje ogólne

    Zagrożenia mechaniczne występujące w procesie użytkowania maszyn stanowią specyficzną grupę zagrożeń ze względu na sposób oddziaływania na pracownika, różnorodność i natychmiastowość następstw oraz rozmiar i konsekwencje tych następstw. Zagrożenia te mogą być powodowane przez elementy wyposażenia stanowiska pracy, z którymi pracownik bezpośrednio lub pośrednio styka się w procesie pracy, a ich skutkiem może być uraz (przecięcie, przekłucie, stłuczenie, odcięcie, uderzenie, zmiażdżenie, złamanie i in. ) lub nawet śmierć pracownika. Do potencjalnych źródeł zagrożeń mechanicznych na stanowisku pracy należy zaliczyć urządzenia techniczne umożliwiające prowadzenie procesu pracy, np. : maszyny, narzędzia, instalacje technologiczne, oprzyrządowanie i ich wyposażenie dodatkowe, urządzenia pomocnicze przeznaczone do składowania materiałów, wyrobów, przyrządów, narzędzi i odpadów, a także inne wyposażenie stanowisk pracy (szafy, stoły, warsztaty, regały, krzesła itp. ). Ponadto źródłami zagrożeń mogą być materiały stosowane w procesie pracy (surowce, półfabrykaty, wyroby gotowe itp. Do źródeł wystąpienia tych zagrożeń [3] należą w szczególności:

    • ruchome elementy użytkowanych maszyn, narzędzi i innych urządzeń technicznych (ruchome elementy napędu, głowice, uchwyty oraz miejsca zbiegania się obracających się elementów – koła zębate, koła cierne, koła pasowe, koła łańcuchowe – narzędzia poruszające się ruchem posuwisto-zwrotnym lub obrotowym itp. )
    • przemieszczające się elementy maszyn i innych urządzeń technicznych (stoły, suporty, głowice narzędziowe, uchwyty itp. )
    • ostre, wystające i chropowate elementy materiałów, maszyn i innych urządzeń technicznych oraz wyposażenia miejsca pracy (elementy konstrukcyjne maszyn, narzędzia, chropowate przedmioty, ostre obrabiane przedmioty, ostre elementy urządzeń pomocniczych itp. )
    • spadające elementy (obrabiane przedmioty, głowice, narzędzia, uchwyty, imadła itp. )
    • śliskie i nierówne powierzchnie w miejscu pracy powstałe wskutek rozprysku lub rozlania się płynów technologicznych (oleje, płyny chłodzące) czy ubytków w posadzkach będących wynikiem wadliwego wykonawstwa lub zużycia technicznego itp.
    • powierzchnie gorące (odpryski wiórów powstałe podczas skrawania czy też powierzchnie maszyn, innych urządzeń technicznych, obrabianych przedmiotów lub instalacji technologicznych itp. )
    • wyrzuty obrabianych elementów, narzędzi lub przedmiotów podczas procesu skrawania (wióry lub odpryski z obrabianych przedmiotów, uszkodzone lub pęknięte narzędzia lub przedmioty itp. )
    • prowadzenie prac konserwatorskich, remontowych i naprawczych na wysokości lub w zagłębieniach
    • ograniczone przestrzenie przy maszynach i innych urządzeniach technicznych, zwłaszcza podczas dojścia do nich lub przejścia obok nich
    • wytrysk płynów pod ciśnieniem (układy hydrauliczne).

    Zgodnie z art. 217 Kodeksu pracy [4] niedopuszczalne jest wyposażanie stanowisk pracy w ma-szyny i inne urządzenia techniczne, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy zawartych w rozporządzeniach ministra gospodarki w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn [7] oraz w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn [8]. Wymaganie to przywołane zostało również w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, gdzie maszyny i inne urządzenia techniczne, zwane dalej „maszynami”, powinny spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy, określone w tych przepisach, przez cały okres ich użytkowania [5: § 51. 1]. Maszyny i inne urządzenia techniczne zakupione lub oddane do eksploatacji przed dniem 1 maja 2004 r. powinny były ulec modernizacji (do dnia 1 stycznia 2006 r. ) i spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie minimalnych wymagań [7]. Natomiast maszyny i urządzenia techniczne zakupione lub oddane do eksploatacji po 1 maja 2004 r. muszą spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu ministra gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn [8].
    Wymagania z zakresu bezpieczeństwa użytkowania maszyn i innych urządzeń technicznych są obligatoryjne do spełnienia przez pracodawcę, niezależnie od tego, czy maszyny te użytkowane są wyłącznie przez osoby pełnosprawne, czy też przez osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

    Możliwe jest wyłączenie panelu OLED i wszystkich diod oraz wyciszenie dźwięków, w tym dźwięku migawki podczas rejestrowania obrazu.

    1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk trybu jednocześnie z przyciskiem samowyzwalacza.

      • Aparat przejdzie w tryb wyłączenia oświetlenia/dźwięku.
      • Aby anulować tryb wyłączenia oświetlenia/dźwięku, naciśnij przycisk inny niż przycisk migawki.

    Przestrogi dotyczące użytkowania Ge Jcbs25

    Bezpośredni link do pobrania Przestrogi dotyczące użytkowania Ge Jcbs25

    Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

    Ostatnia aktualizacja Przestrogi dotyczące użytkowania Ge Jcbs25