Schemat blokowy 3m 306m1043e

Schemat blokowy 3m 306m1043e to wzór opracowany przez firmę 3M, który ma na celu tworzenie skutecznych i skalowalnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Schemat blokowy jest szczególnie przydatny do tworzenia i dostosowywania systemów informatycznych, w których wykorzystuje się duże ilości danych. Schemat blokowy 3m 306m1043e składa się z sześciu podstawowych bloków, które są połączone za pomocą złożonych połączeń. Każdy z bloków może przechowywać dane, wykonywać operacje na danych i komunikować się z innymi blokami. Wszystkie bloki są połączone ze sobą, dzięki czemu dane mogą być przesyłane i wykorzystywane w różnych miejscach systemu. Schemat blokowy 3m 306m1043e pomaga budować skuteczne i skalowalne systemy informatyczne, które są w stanie przetwarzać duże ilości danych w krótkim czasie.

Ostatnia aktualizacja: Schemat blokowy 3m 306m1043e

Szybko zacznij pracę dzięki szerokiej gamie schematów blokowych

Szablon schematu blokowego

Zbuduj własną drogę do sukcesu za pomocą tego szablonu schematu blokowego. Stwórz wizualny przewodnik po każdym procesie, z symbolami i kształtami przedstawiającymi każdy etap, dzięki czemu każdy zespół może łatwo zrozumieć i udoskonalić istniejące przepływy pracy.

Wielofunkcyjny szablon schematu blokowego

Wielofunkcyjne schematy blokowe pomagają wizualizować relacje biznesowe i wkład pracy w każdym miejscu projektu. Te połączone ze sobą elementy mogą obejmować relacje między funkcjami i interesariuszami, takimi jak działy i klienci, a także etapy projektu i etapy rozwoju. com/templates/swimlanes-diagram/">Szablon diagramu Swimlane

Gdy procesy zaczynają się komplikować, cofnij się o krok i zobacz oczami wyobraźni, kto czym się zajmuje, gdzie to robi i przedstaw to na wykresie swimlane. Ten schemat blokowy wykorzystuje metaforę torów basenowych, aby wyjaśnić złożone procesy.

Dlaczego Miro jest idealnym generatorem schematów blokowych

Inspirujące szablony do każdego zastosowania

Nasza bogata biblioteka szablonów pomaga pomaga Ci stworzyć schematy blokowe, których potrzebuje Twój projekt. Zacznij pracować z szablonami Miro, dzięki którym zaprojektujesz projekt, poprawisz jego przejrzystość i osiągniesz wyniki jeszcze szybciej. Bez względu na to, nad czym pracujesz, mamy coś dla Ciebie.

Stwórz intuicyjny schemat blokowy

Niezależnie od tego, czy organizujesz przepływ pracy czy optymalizujesz procesy, skorzystaj z kreatora schematów blokowych Miro. Spraw, aby informacje były jeszcze bardziej dostępne i pokazywały połączenia między różnymi elementami, dodając kształty i ikony z naszej biblioteki za pomocą jednego kliknięcia.

Zaprojektuj swój schemat blokowy jak profesjonalista

Skorzystaj z naszych narzędzi do zmiany stylów, aby uprościć złożone informacje. Przeglądaj nasze zestawy ikon, zobacz paletę kolorów, dodawaj linki i osadzaj elementy w swoim schemacie blokowym. Integracje, takie jak Dokumenty Google, pozwalają na edytowanie plików bezpośrednio w Miro bez powielania zadań.

Łatwe do udostępniania narzędzie do tworzenia schematów blokowych

Uzyskaj informacje zwrotne, wprowadzaj zmiany i organizuj elementy dzięki kompleksowym podsumowaniom komentarzy i iteracji. Daj członkom swojego zespołu dostęp do swoich schematów blokowych, współpracuj z nimi na tablicach lub importuj tablice jako obrazy do wykorzystania w prezentacjach. Ponadto możesz osadzać swoje tablice bezpośrednio w narzędziach takich jak Confluence i Microsoft Teams.

Podejmij działania i pozwól zgrać się zespołowi

Zbierz wszystkich dosłownie na tej samej stronie poprzez tworzenie spotkań i planów działania w jednym wspólnym obszarze. Po zakończeniu pracy nad schematem blokowym online możesz dodawać zadania z szablonów do zarządzania projektami i przekształcać je w zgłoszenia na tej samej tablicy. Miro płynnie integruje się z narzędziami takimi jak Jira i Asana.

Inspirujące szablony do każdego zastosowania

Nasza bogata biblioteka szablonów pomaga pomaga Ci stworzyć schematy blokowe, których potrzebuje Twój projekt.

0

Stwórz intuicyjny schemat blokowy

Niezależnie od tego, czy organizujesz przepływ pracy czy optymalizujesz procesy, skorzystaj z kreatora schematów blokowych Miro.

Zaprojektuj swój schemat blokowy jak profesjonalista

Skorzystaj z naszych narzędzi do zmiany stylów, aby uprościć złożone informacje.

Łatwe do udostępniania narzędzie do tworzenia schematów blokowych

Uzyskaj informacje zwrotne, wprowadzaj zmiany i organizuj elementy dzięki kompleksowym podsumowaniom komentarzy i iteracji.

Podejmij działania i pozwól zgrać się zespołowi

Zbierz wszystkich dosłownie na tej samej stronie poprzez tworzenie spotkań i planów działania w jednym wspólnym obszarze.

Schemat blokowy: FAQ

 • Tak, narzędzie do tworzenia schematów blokowych Miro jest w 100% darmowe. Po zarejestrowaniu się w Miro możesz dodać szablon schematu blokowego z biblioteki lub stworzyć swój własny schemat blokowy od podstaw. Następnie zaproś tylu członków zespołu, ilu potrzebujesz, aby mogli za darmo korzystać z tablicy i rozpocząć współpracę.

 • Miro to generator schematów blokowych, który pozwala szybko zbudować schemat blokowy według Twoich unikalnych potrzeb za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz utworzyć schemat blokowy od podstaw lub dostosować szablon z naszej biblioteki szablonów. Aby rozpocząć, wykonaj następujące kroki: 1. Określ proces, który chcesz przedstawić 2. Ustal kroki i dodaj interesariuszy 3. Dodaj odpowiednie symbole schematu blokowego i ikony z naszej biblioteki ikon 4. Połącz kroki za pomocą linii łączących i strzałek 5. Udostępnij interesariuszom i w razie potrzeby dokonaj iteracji. W Miro możesz zaprosić członków swojego zespołu do komentowania, umieszczania notatek i edycji schematu blokowego bezpośrednio na tablicy.

 • Bez względu na konkretny typ schematów blokowych zobaczysz wszystkie ważne informacje o procesach, metodologii, szczegółowych przewodnikach i interesariuszach. Skorzystaj ze schematu blokowego do zarządzania projektami, współpracy i do szybkiego udostępniania informacji.

 • Generator schematów blokowych Miro jest bezpłatny i możesz go wykorzystać do tworzenia dowolnego schematu blokowego według Twoich potrzeb. Sprawiamy, że jest to łatwe. Nie musisz być profesjonalistą, aby stworzyć własny schemat blokowy w Miro. Nasze narzędzie ma proste i intuicyjne funkcje. Zacznij od rozrysowania swojego schematu blokowego za pomocą kształtów i linii, a następnie dodaj kolory i ikony z naszej biblioteki. Wypróbuj teraz za darmo i daj nam znać, czy zaspokaja Twoje potrzeby.

Przykład schematu blokowego

Schemat blokowy – narzędzie służące do przedstawienia kolejnych czynności w projektowanym algorytmie. Jest to diagram, na którym procedura, system lub program komputerowy są reprezentowane przez opisane figury geometryczne połączone strzałkami (niekiedy tylko liniami) zgodnie z kolejnością wykonywania czynności wynikających z przyjętego algorytmu rozwiązania zadania.

Schemat blokowy powinien zapewniać:

 • elastyczność zapisów
 • możliwość zapisu z użyciem składu wybranego języka programowania
 • łatwą kontrolę poprawności algorytmu.

Schematy blokowe pozwalają na prostą zamianę instrukcji na instrukcje programu komputerowego.

Podstawowe elementy budowy[edytuj | edytuj kod]

Do głównych elementów budowy schematów blokowych należą:

 • strzałka (łącznik) – wskazuje kierunek przepływu danych lub kolejność wykonywania
 • operator – prostokąt, do którego wpisywane są wszystkie operacje z wyjątkiem instrukcji wyboru
 • predykat – romb, do którego wpisywane są wyłącznie instrukcje wyboru
 • etykieta (blok graniczny) – owal służący do oznaczania początku albo końca sekwencji schematu (kończy, zaczyna albo przerywa lub przenosi schemat).

Schemat blokowy pozwala dostrzec istotne etapy algorytmu i logiczne zależności między nimi.

Szczegóły budowy schematu[edytuj | edytuj kod]

Zależnie od przedstawianego algorytmu, stosowane są różne zestawy figur geometrycznych, zwanych blokami, których kształty reprezentują umownie rodzaje elementów składowych.

Graficzne przedstawienie bloków w kolejności opisywania

Wyróżnia się następujące rodzaje bloków:

a) blok graniczny – oznacza początek, koniec, przerwanie lub wstrzymanie wykonywania działania, np. blok startu programu
b) blok wejścia-wyjścia – przedstawia czynność wprowadzania danych do programu i przyporządkowania ich zmiennym dla późniejszego wykorzystania, jak i wyprowadzenia wyników obliczeń, np. czytaj z, pisz z+10
c) blok operacyjny – oznacza wykonanie operacji, w efekcie której zmienią się wartości, postać lub miejsce zapisu danych, np. z: = z + 1
d) blok decyzyjny, warunkowy – przedstawia wybór jednego z dwóch wariantów wykonywania programu na podstawie sprawdzenia warunku wpisanego w blok, np. a = b
e) blok wywołania podprogramu – oznacza zmianę wykonywanej czynności na skutek wywołania podprogramu, np. MAX(x, y, z)
f) blok fragmentu – przedstawia część programu zdefiniowanego odrębnie, np. sortowanie
g) blok komentarza – pozwala wprowadzać komentarze wyjaśniające poszczególne części schematu, co ułatwia zrozumienie go czytającemu, np. wprowadzenie danych
h) łącznik wewnętrzny – służy do łączenia odrębnych części schematu znajdujących się na tej samej stronie; powiązane ze sobą łączniki oznaczone są tym samym napisem, np. A1, 7
i) łącznik zewnętrzny – służy do łączenia odrębnych części schematu znajdujących się na różnych stronach; powinien być opisany jak łącznik wewnętrzny i zewnętrzny; poza tym powinien zawierać numer strony, do której się odwołuje, np. 2, 4. 3, B5.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

 • ISO 5807:1985 Information processing -- Documentation symbols and conventions for data, program and system flowcharts, program network charts and system resources charts (ang. )

Zwiększanie atrakcyjności prezentacji dzięki efektownym treściom wizualnym

Diagramy i schematy blokowe ułatwiają zrozumienie złożonych procesów omawianych w Twojej prezentacji. Wystarczy tylko, że będziesz dodawać, łączyć i edytować kształty – nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania do tworzenia diagramów.

Dodawanie kształtów

Aby utworzyć diagram lub schemat blokowy, wystarczy tylko dodawać i łączyć różne kształty.

 1. Kliknij slajd, do którego chcesz dodać wykres lub schemat blokowy.
 2. Dodaj dowolną kombinację tych kształtów:

Edytowanie kształtów

Kliknij kształt, który chcesz edytować, i wybierz jedną z opcji:


Wstawianie tekstu

 • Kliknij Pole tekstowe  i narysuj pole na slajdzie.
 • Kliknij pole i wpisz tekst.
 • (Opcjonalnie) Aby wstawić tekst do kształtu, kliknij dwukrotnie wnętrze kształtu i wpisz tekst.
 • Przykładowe diagramy

 • Kliknij Wstaw Wykres i wybierz opcję:
  • Siatka
  • Hierarchia
  • Oś czasu
  • Proces
  • Relacja
  • Cykliczność
 • Po wybraniu wykresu możesz go dostosować za pomocą opcji znajdujących się u góry okna wykresu.

 • Google, Google Workspace oraz powiązane znaki i logotypy są znakami towarowymi firmy Google LLC. Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.

  Czy to było pomocne?

  Jak możemy ją poprawić?

  Schemat blokowy 3m 306m1043e

  Bezpośredni link do pobrania Schemat blokowy 3m 306m1043e

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Schemat blokowy 3m 306m1043e