Specyfikacja interfejsu logicznego Scsi Epson Powerlite 570

Specyfikacja interfejsu logicznego SCSI (Small Computer System Interface) jest używana w systemach komputerowych, aby umożliwić urządzeniom zewnętrznym komunikowanie się z systemem. Epson PowerLite 570 jest projektorem multimedialnym, który jest kompatybilny z interfejsem SCSI. Specyfikacja SCSI Epson PowerLite 570 określa szczegóły dotyczące wykorzystania interfejsu SCSI do łączenia się z projektorem multimedialnym. Specyfikacja ta obejmuje szczegółowe informacje na temat zestawu złączy, konfiguracji, protokołów, oprogramowania i wszystkich innych komponentów używanych do połączenia projektora multimedialnego z komputerem za pomocą interfejsu SCSI. Specyfikacja interfejsu SCSI Epson PowerLite 570 ułatwia komunikację pomiędzy projektorem multimedialnym a systemem komputerowym, a także zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Ostatnia aktualizacja: Specyfikacja interfejsu logicznego Scsi Epson Powerlite 570

Zarówno NVMe, jak i SSD używają układów scalonych do przechowywania danych, ale NVMe to interfejs używany do szybkiego do nich dostępu. NVMe to znacznie bardziej zaawansowana technologia niż SSD, dzięki czemu jest szybsza i bezpieczniejsza. Nie oznacza to jednak, że NVMe jest wolne od problemów.

Większość ludzi wie, czym różni się dysk SSD od dysku twardego (HDD), wiedzą, że dysk SSD jest szybki i fizycznie mniejszy niż dysk twardy i zajmuje niewiele miejsca.

Wszystko o pamięci NVMe

Cofnijmy się do lat 70. i 80., superkomputery z najwyższej półki zaczęły używać technologii podobnej do SSD, opracowanej po raz pierwszy w latach 50. XX wieku, technologia ta była zbyt droga, jeśli chodzi o pamięć masową, a pojemność wahała się od 2 do 20 megabajtów.

Technologia SSD została po raz pierwszy zastosowana w przemyśle wojskowym i lotniczym, ale dopiero w latach 90. Ceny dysków SSD zaczęły spadać na początku lat 90. ze względu na postęp technologiczny w urządzeniach pamięci masowej.

Czas odczytu i zapisu danych w technologii SSD NVMe jest mierzony w nanosekundach; należy zauważyć, że wszystkie główne systemy operacyjne wykorzystują technologię NVMe, najpierw Microsoft w październiku 2013 r. dla systemu operacyjnego Windows 8. 1, a następnie Windows Server R2 2012; potem Apple dodał obsługę NVMe do Yosemite 10. 10. 3 swojego systemu operacyjnego, a teraz Chrome OS.

5 rodzajów pamięci SSD

Poniżej przeanalizujemy typy pamięci masowej SSD, aby dowiedzieć się więcej o technologii SSD i NVMe:

 • SATA SSD
 • SSD PCIe
 • M. 2
 • U. 2
 • NVMe

SATA SSD

Jest zdecydowanie najpopularniejszym typem dysków SSD. SATA (Serial ATA) to interfejs używany przez dyski SSD do łączenia się z systemem i przesyłania danych. Nawet jeśli twój komputer stacjonarny lub laptop ma dziesięć lat, powinieneś być w stanie używać z nim dysku SSD SATA.

Jeśli chcesz kupić dysk SSD, zobaczysz SATA 2 i SATA 3, określane odpowiednio jako „SATA II” lub „SATA 3 Gb/s” i „SATA III” lub „SATA 6 Gb/s”. Aby uzyskać maksymalną szybkość przesyłania danych, dysk musi być zainstalowany w komputerze z interfejsem SATA obsługującym ten sam standard.
Ponieważ SATA 3. 0 może teoretycznie przesyłać dane z prędkością 6 Gb/s (750 MB/s), jest to obecnie najbardziej wszechstronna forma dysku SSD. Jednak faktyczna prędkość transferu wynosi 4, 8 Gb/s (600 MB/s) ze względu na fizyczne obciążenie występujące podczas kodowania danych.

Dysk SSD SATA

SSD PCIe

Dysk SSD podłączony przez PCIe jest nazywany dyskiem SSD PCIe. Zwiększanie prędkości dysków półprzewodnikowych (SSD) do serwerów i urządzeń pamięci masowej stało się łatwiejsze dzięki PCIe SSD.

Peripheral Component Interconnect Express (PCIe lub PCI-e) to skrót od PCI Express. Szybki standard magistrali rozszerzeń komputera PCIe może zastąpić starsze standardy magistrali, takie jak PCI-X i AGP. Konwencjonalne interfejsy płyt głównych dla komputerowych kart graficznych, dysków twardych, SSD, Wi-Fi i połączeń sprzętowych Ethernet to również PCIe.

Dysk SSD PCIe

M. 2 SSD

SSD M. 2 jest również rodzajem dysku SSD. NGFF (Next Generation Form Factor). Zamiast urządzeń w kształcie płyty, dyski SSD M. 2 są małymi płytkami drukowanymi zawierającymi pamięć flash i układy kontrolerów.

W porównaniu do pamięci RAM dyski SSD M. 2 są znacznie mniejsze i stały się standardową konfiguracją w ultracienkich notebookach, ale można je również znaleźć na wielu płytach głównych do komputerów stacjonarnych. Jeśli używasz wysokiej klasy płyty głównej, możesz nawet uruchomić dysk SSD M. 2 w macierzy RAID.

Dyski SSD M. 2 są dostępne w różnych długościach i szerokościach, od 80 mm do 60 mm do 42 mm do 22 mm, w zależności od modelu i mogą mieć chipy NAND po jednej lub obu stronach. Cztery lub pięć cyfr w nazwie pomaga odróżnić ją od reszty. Szerokość i długość są reprezentowane przez dwie pierwsze cyfry numeru.
Najpopularniejszym rozmiarem jest M. 2 Type-2280. W przeciwieństwie do laptopów, wiele płyt głównych do komputerów stacjonarnych ma punkty mocowania, które można wykorzystać do dysków o dowolnej długości.

Dysk SSD M. 2

SSD U. 2

Dysk SSD U. 2 jest ważnym typem dysku SSD, o którym warto wspomnieć. Dysk SSD z interfejsem U. 2 jest określany jako dysk SSD U. 2. Grupa robocza SSD Form Factor zdefiniowała standard interfejsu znany jako U. 2 (wcześniej SFF-8639) (SFFWG).

Przeznaczony na rynek korporacyjny, U. 2 spełnia wymagania standardów PCI-E, SATA, SATA-E i SAS.
Dyski SSD U. 2 przypominają wyglądem dyski twarde SATA. W przeciwieństwie do 2, 5-calowych dysków i dysków SSD używają one innego złącza i przesyłają dane przez szybszy interfejs PCIe; Są też grubsze.

Dysk SSD U. 2

NVMe SSD

Dyski SSD mają różne kształty i rozmiary, a każdy z nich ma unikalny interfejs. Dysk SSD z interfejsem NVMe nazywany jest dyskiem SSD NVMe lub po prostu dyskiem SSD NVMe. Specyfikacja interfejsu kontrolera hosta pamięci nieulotnej jest znana jako NVM Express (NVMe) (NVMHCIS). PCI Express (PCIe) to otwarta specyfikacja interfejsu urządzenia logicznego umożliwiająca dostęp do nieulotnych nośników pamięci.

Nowoczesne dyski SSD mogą wykorzystywać NVM Express do wykorzystania całej mocy przetwarzania równoległego. W rezultacie NVM Express zmniejsza obciążenie we/wy w porównaniu z poprzednim interfejsem urządzenia logicznego i zapewnia różne ulepszenia wydajności, w tym wiele długich kolejek poleceń i zmniejszone opóźnienia.

Dysk SSD NVMe

Różnice między dyskami HDD, SSD i NVMe

Porównanie HDD, SSD, NVMe

Zobaczmy, jaka jest różnica między dyskami HDD, SSD i NVMe Storage. Dyski twarde (HDD) to elektromechaniczne urządzenia do przechowywania danych, które zapisują i pobierają informacje cyfrowe za pomocą jednego lub więcej dysków pokrytych materiałem magnetycznym.

Od ponad pół wieku pojemność dysków twardych stale się poprawia. Odczytywanie i zapisywanie danych na dyskach twardych odbywa się za pomocą obracających się dysków, zwanych również talerzami.
Termin „dysk półprzewodnikowy” odnosi się do rodzaju dysku twardego bez ruchomych części, a tym samym bez zużycia, dlatego działa lepiej niż tradycyjne dyski twarde, które muszą się poruszać i obracać częściami wewnątrz i są mechaniczne. Dyski SSD są pięć razy szybsze niż tradycyjne dyski twarde (HDD). Istnieje 1, 5-krotna różnica w cenie między dyskiem SSD a HDD.

Korzystanie z NVMe Storage (Non-Volatility Memory Express) jako nowego protokołu dostępu do szybkich nośników pamięci masowej w porównaniu ze starszymi protokołami ma wiele zalet.

Większe transfery plików to nie jedyny przypadek, kiedy NVM się przydają. W ostatnich latach magazynowanie przeszło poważną transformację. Nawet SATA nie nadąża za zawrotnymi prędkościami NVMe. Dyski HDD są bardziej przystępne cenowo i zapewniają większą pojemność niż dyski SSD. Z drugiej strony dyski półprzewodnikowe (SSD) są lepszą opcją pod względem wydajności, wagi, trwałości i zużycia energii.

Dyski HDD idealnie sprawdzą się przy przechowywaniu dużych ilości plików, do któych nie potrzebujemy częstego dostępu. Dyski SSD przyspieszą pracę z nowymi systemami operacyjnymi. Najmocniejsze NVMe zapewne zadowolą wybrednych graczy komputerowych.

Zalety pamięci masowej NVMe

Poniżej możesz zobaczyć główne zalety pamięci NVMe:

Szybszy protokół pamięci flash:

Ponieważ Apple używa pamięci NVMe zamiast standardu Universal Flash Storage (UFS) do przechowywania pamięci flash, iPhone’y i iPady są szybsze niż większość smartfonów i tabletów z Androidem.

Ze względu na swoje zalety w porównaniu z Embedded MultiMediaCard lub eMMC, UFS stał się nowym standardem w 2014 roku. W porównaniu, prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu UFS 2. 0 i EMC 5. 1 zostały zmierzone na 350 megabajtów na sekundę i 150 megabajtów na sekundę.

W przeciwieństwie do eMMC, Universal Flash Storage może jednocześnie odczytywać i zapisywać do pliku na urządzeniu. Zewnętrzne dyski flash i wewnętrzna pamięć SSD laptopów wkrótce przyjęły ten standard.

Z drugiej strony, pamięć nieulotna Express okazała się być lepszym standardem pamięci flash dla UFS. Dyski półprzewodnikowe sprawiły, że stał się popularny w laptopach z najwyższej półki. Producenci preferują tę metodę, ponieważ jest szybsza. Laptopy Apple MacBook i najwyższej klasy laptopy z systemem Windows to dwa dobre przykłady.

IPhone 6S, wydany w 2015 roku, zademonstrował wyższość NVMe nad UFS. Non-Volatile Memory Express (NVMe) łączy pamięć wewnętrzną urządzenia z NAND. iPhone 6S firmy Apple przewyższał inne flagowe smartfony w tym czasie z szybkością odczytu sekwencyjnego 402 MB/s i szybkością zapisu sekwencyjnego 163 MB/s.

Skutecznie współpracuje z dyskami SSD

Większość dysków SSD korzysta z kilku magistral do łączenia się z komputerem, takich jak Serial ATA, Serial Attached SCSI lub Fibre Channel. Ze względu na swoje zalety w porównaniu z SAS i Fibre Channel interfejs magistrali SATA stał się szerzej stosowany i preferowany ze względu na powszechną dostępność dysków SSD.

W rzeczywistości, podobnie jak SAS, SATA został zaprojektowany głównie dla dysków twardych (HDD). Zalety i możliwości korzystania z systemów pamięci flash były utrudnione, ponieważ nie uważa się ich za natywny interfejs i starszą technologię dla dysków półprzewodnikowych.

Pamięć NVMe (Non-Volatile Memory Express) została wprowadzona z PCI Express lub PCIe, aby zmaksymalizować korzyści płynące z dysków SSD. Oparty na PCIe, został od podstaw stworzony z myślą o dyskach półprzewodnikowych NAND. Celem było wprowadzenie nowego protokołu interfejsu dla dysków SSD, który byłby bardziej wydajny w użyciu.

NVMe vs SSD w grach

Aby docenić jego zalety, konieczne jest zrozumienie, czym nieulotna pamięć Express różni się od SATA. Protokół SATA służy jako łącze między pamięcią flash a systemem komputerowym, ale w tym wszystkim znajdują się również warstwy aplikacji, takie jak kontroler flash, sterownik SATA i oprogramowanie RAID!

Elastyczność implementacji i aplikacji

Możliwe jest również uzyskanie tego protokołu w różnych formatach. Jednak dodatkowe formaty kart U. 2 i U. 3 zostały wprowadzone w odpowiedzi na nowsze wersje PCIe i zmieniające się wymagania sprzętowe dla większości wczesnych dysków SSD NVMe.

Zwróć uwagę, że format karty rozszerzeń M. 2 jest nowszym rozwinięciem wewnętrznej technologii rozszerzeń. W zależności od typu i funkcjonalności urządzenia, ten współczynnik kształtu może być używany ze standardowym interfejsem SATA lub PCIe. Dyski SSD M. 2 zajmują mniej miejsca i wydają się czystsze niż tradycyjne obudowy.

Ponadto protokół Non-Volatile Memory Express obsługuje różne urządzenia, w tym wewnętrzną i zewnętrzną pamięć masową na komputerach stacjonarnych i laptopach. Jest również kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS firmy Google.

W smartfonie nie można było zainstalować standardowego dysku półprzewodnikowego (SSD). Zmodyfikowali protokół, gdy pamięć NVMe nie działała, i zbudowali niestandardowy kontroler PCIe.

Żywotność dysków SSD i NVME

Żywotność dysków SSD

Trwałość dysków SSD i NVMe jest oryginalnie większa niż przewidywano; Dyski SSD mają teoretyczną maksymalną żywotność około dziesięciu lat, ale w praktyce dyski SSD mają znacznie krótszą żywotność. Google i Uniwersytet Toronto współpracowały przy długoterminowym badaniu dysków SSD.

Stwierdzono, że wiek dysku SSD jest najważniejszym czynnikiem określającym, kiedy dysk SSD ulegnie awarii. Spadła również wymienialność dysków SSD w porównaniu z HDD.

Czym dokładnie jest TBW?

Zapisane terabajty – Terabytes Written (TBW) to najczęstszy sposób wyrażania oczekiwanej żywotności dysku półprzewodnikowego (SSD) (TBW). Ponieważ zapisywanie danych na dysku SSD wpływa na jego żywotność, jest to najważniejszy wskaźnik. Konsumenckie dyski SSD mają niższe wskaźniki TBW niż dyski komercyjne, które są bardziej wydajne. Dyski o większej pojemności, (np. Corsair Force MP600 2 TB), mają wskaźnik TBW równy 3600, podczas gdy dyski klasy konsumenckiej ma wskaźniki TBW max. 600. Ponieważ nie śledzimy, ile danych zapisujemy, wiedząc TBW dysku jest przydatne tylko do porównywania różnych dysków.

W przypadku dysku WD Black NVMe SSD, który ma wskaźnik MTTF 1, 75 mln godzin, firma zgłasza międzyczasie awarię (MTTF). Ponadto, ponieważ dyski SSD są nowsze, dostępnych jest mniej informacji o tym, jak długo będą działać. Oczekuje się, że typowy dysk SSD wytrzyma dziesięć lat w normalnych warunkach użytkowania. Oznacza to wzrost w porównaniu z poprzednimi szacunkami na pięć do sześciu lat.

Jaka jest żywotność dysku NVMe?

Jeśli kupisz dysk NVMe o pojemności 1 TB lub 2 TB, może wytrzymać do 800 TB lub 1200 TB. Dzięki 5-letniej gwarancji mogą się również pochwalić średnim czasem między awariami wynoszącym 1, 5 miliona godzin.
Jeśli chodzi o pamięć masową, NVMe to przyszłość i powinieneś zastanowić się, jak możesz włączyć go do swojego obecnego systemu.

Czy NVMe jest wart zakupu?

Główny powód, dla którego pamięć NVMe jest tak droga? W porównaniu do dysków SSD z interfejsem SATA mogą przesyłać dane 3–5 razy szybciej. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach. NVMe to najnowocześniejszy i najszybszy interfejs pamięci masowej dla laptopów i komputerów stacjonarnych. W rezultacie, w zależności od tego, jak zamierzasz korzystać z komputera, dysk NVMe może nie być dobrą inwestycją.

Podsumowanie

Dyski HDD odchodzą do historii ze względu na osiągi. Dyski SSD pomimo, że wydajne są duże, natomiast NVMe zajmują mało miejsca a do tego są znacznie szybsze. Krótko mówiąc można zrobić szybciej w krótszym czasie.

Uwaga:

Specyfikacje techniczne mogą być zmienione bez uprzedzenia.

Dane techniczne drukarki

Pojemność

11 mm (0, 4 cali) *1 *2

Ścieżka papieru

Podajnik papieru, górne wejście

*1 W przypadku korzystania z papieru Legal i User Defined (Definiowany przez użytk. ), należy ładować jeden arkusz na raz.

*2 Papier o gramaturze 64 do 90 g/m² (17 do 24 funtów).

Papier

Ponieważ jakość określonego gatunku lub rodzaju papieru może zostać zmieniona przez producenta w dowolnym momencie, firma Epson nie może zagwarantować jakości jakiegokolwiek gatunku lub rodzaju papieru firmy innej niż Epson. Zaleca się każdorazowe testowanie próbek papieru przed zakupem jego dużej ilości lub przed drukowaniem dużych zadań.

Papier niskiej jakości może spowodować obniżenie jakości wydruku i powodować zakleszczenia lub inne problemy. W razie wystąpienia takich problemów zaleca się użycie papieru wyższej jakości.

Pojedyncze arkusze:

Rozmiar

A4 210 × 297 mm

10 × 15 cm (4 × 6 cali)

13 × 18 cm (5 × 7 cali)

A6 105 × 148 mm

A5 148 × 210 mm

B5 182 × 257 mm

9 × 13 cm (3, 5 × 5 cali)

13 × 20 cm (5 × 8 cali)

20 × 25 cm (8 × 10 cali)

16:9 szeroki format (102 × 181 mm)

100 × 148 mm

Letter 8 1/2 × 11 cali

Legal 8 1/2 × 14 cali

Typy papieru

Papier zwykły lub specjalny papier sprzedawany przez firmę Epson

Grubość
(dla papieru zwykłego)

od 0, 08 do 0, 11 mm (0, 003 to 0, 004 cali)

Waga
(dla papieru zwykłego)

od 64 g/m² (17 funtów) do 90 g/m² (24 funtów)

Koperty:

Envelope #10 4 1/8 × 9 1/2 cali

Envelope DL 110 × 220 mm

Envelope C6 114 × 162 mm

Zwykły papier

Waga

od 75 g/m² (20 funtów) do 90 g/m² (24 funtów)

Obszar przeznaczony do drukowania

Podświetlone partie oznaczają obszar drukowania.

Normalny

Bez obramowania

Minimalny margines

Rodzaj nośnika

Pojedyncze arkusze

Koperty

A

3, 0 mm (0, 12 cali)

B

5, 0 mm (0, 20 cali)

C

20 mm (0, 78 cali)

W zależności od typu papieru, jakość wydruku w górnej i dolnej części wydruku może ulec pogorszeniu lub wydruk może być rozmazany.

Dane techniczne skanera

Typ skanera

Skaner płaski kolorowy

Urządzenie fotoelektryczne

CIS

Efektywne piksele

10, 200 × 14, 040 pikseli przy rozdzielczości 1200 dpi

Obszar skanowania może być ograniczony, jeżeli ustawiono dużą rozdzielczość.

Maksymalny rozmiar dokumentu

216 × 297 mm (8, 5 × 11, 7 cali) A4 lub US letter

Rozdzielczość skanowania

1200 dpi (główne skanowanie)

2400 dpi (podrzędne skanowanie)

Rozdzielczość wyjściowa

50 do 4800, 7200 i 9600 dpi

(50 do 4800 dpi w krokach po 1 dpi)

Dane obrazu

16 bitów na piksel na kolor wewnętrznie

8 bitów na piksel na kolor zewnętrznie (maksimum)

Źródło światła

LED

Specyfikacja interfejsu sieciowego

Dostępność tej funkcji zależy od produktu.

Wi-Fi

Standard:

IEEE 802. 11b/g/n*1

Zabezpieczenia:

WEP (64/128bit)
WPA-PSK(TKIP/AES)*2

Pasmo częstotliwości:

2, 4 GHz

Tryb komunikacji:

tryb infrastruktury,
Tryb Ad hoc

*1 Zgodne z normą IEEE 802. 11b/g/n lub IEEE 802. 11b/g, w zależności od miejsca zakupu.

*2 Zgodne z protokołem WPA2 z obsługą WPA/WPA2 Personal.

Karta pamięci

Zgodne karty pamięci

Memory Stick Duo

Memory Stick PRO Duo

Memory Stick PRO-HG Duo

Memory Stick Micro*

MagicGate Memory Stick Duo

SDXC

SDHC

SD

MultiMediaCard

MMCplus

MMCmobile*

MMCmicro*

miniSDXC*

miniSDHC*

miniSD*

microSDXC*

microSDHC*

microSD*

Format multimedialny DCF

Zgodne z DCF (Design rule for Camera File system) wersja 1. 0 lub 2. 0

Zgodne ze wszystkimi standardowymi typami kart.

Wymagania dotyczące napięcia

3, 3 V

Maksymalne natężenie 450 mA

* Wymagana przejściówka.

Specyfikacje danych fotograficznych

Format pliku

Standardowy format JPEG z Exif wersja 2. 3

Rozmiar obrazu

80 × 80 pikseli do 9200 × 9200 pikseli

Ilość plików

Do 9990 (dla modeli XP-400, XP-402, XP-403, XP-405, XP-406)
Do 2000 (dla modeli XP-300, XP-302, XP-303, XP-305, XP-306)

Część mechaniczna

XP-202
XP-203
ME-301

XP-200
XP-205
XP-207

XP-300
XP-302
XP-303
XP-305
XP-306

XP-400
XP-402
XP-403
XP-405
XP-406

Wymiary

Przechowywanie

Szerokość: 390 mm (15, 4 cali)

Głębokość: 300 mm (11, 8 cali)

Wysokość: 145 mm (5, 7 cali)

Drukowanie*1

Głębokość: 528 mm (20, 8 cali)

Wysokość: 279 mm (11 cali)

Ciężar

Ok. 4, 1 kg (9 funtów) *2

Ok. 4, 2 kg (9, 3 funtów) *2

Ok. 4, 3 kg (9, 5 funtów) *2

*1 Z wysuniętym przedłużeniem tacki wyjściowej.

*2 Bez pojemników z tuszem i przewodu zasilania.

Parametry elektryczne

XP-202/XP-203/ME-301

Model 100-240 V

Zakres napięcia wejściowego

od 90 do 264 V

Zakres częstotliwości znamionowej

od 50 do 60 Hz

Zakres częstotliwości wejściowych

od 49, 5 do 60, 5 Hz

Prąd znamionowy

od 0, 5 do 0, 3 A

Pobór mocy

Kopiowanie autonomiczne

Ok. 12 W (ISO/IEC24712)

Tryb gotowości

Ok. 5 W

Tryb uśpienia

Ok. 2, 7 W

Wyłączenie

Ok. 0, 3 W

XP-300/XP-302/XP-303/XP-305/XP-306

Ok. 13 W (ISO/IEC24712)

Ok. 6 W

XP-400/XP-402/XP-403/XP-405/XP-406

Ok. 6, 5 W

Informacje o napięciu zasilania znajdują się na etykiecie z tyłu produktu.

Parametry środowiskowe

Temperatura

Funkcjonowanie:
10 do 35 ˚C (50 do 95 ˚F)

Przechowywanie:
od -20 do 40 ˚C (od -4 do 104 ˚F)

1 miesiąc w 40 ˚C (104 ˚F)

Wilgotność

Funkcjonowanie:*
Wilgotność względna od 20 do 80%

Przechowywać przy wilgotności względnej:* od 5 do 85%

* Bez kondensacji

Standardy i normy

Model USA:

Bezpieczeństwo

UL60950-1
CAN/CSA-C22. 2 Nr 60950-1

EMC

FCC Część 15 Sekcja B Klasa B
CAN/CSA-CEI/IEC CISPR 22 Klasa B

Urządzenie wyposażone jest w następujący moduł bezprzewodowy.
Producent: Askey Computer Corporation
Typ: WLU6117-D69 (RoHS)

Produkt zgodny z Częścią 15 FCC Rules i RSS-210 IC Rules. Firma Epson nie może przyjąć odpowiedzialności za awarie i spełnić wymagań w zakresie ochrony wynikających z niezalecanych modyfikacji urządzenia. Korzystanie z urządzenia wymaga spełnienia następujących dwóch warunków: (1) urządzenie nie może wywoływać zakłóceń, (2) urządzenie musi przyjmować zakłócenia, w tym takie, które mogą wywołać niepożądane zachowanie urządzenia.

Aby zapobiec zakłóceniom radiowym licencjonowanej usługi, urządzenie przeznaczono do pracy wewnątrz pomieszczeń oraz z dala od okien, co ma zapewnić jego maksymalne ekranowanie. Sprzęt (lub jego antena transmisyjna) zainstalowane na świeżym powietrzu podlega licencji.

Model europejski:

Dyrektywa dotycząca niskiego napięcia 2006/95/EEC

EN60950-1

Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej 2004/108/EC

EN55022 Klasa B
EN61000-3-2
EN61000-3-3
EN55024

Dyrektywa R&TTE 1999/5/EC

EN300 328
EN301 489-1
EN301 489-17
EN60950-1

Dotyczy użytkowników europejskich:
Firma Seiko Epson Corporation niniejszym deklaruje, że modele urządzeń C462A, C462B i C462D są zgodne z podstawowymi wymaganiami i innymi odnośnymi postanowieniami dyrektywy 1999/5/WE.

Do użytku wyłącznie na terenie następujących państw: Irlandia, Wielka Brytania, Austria, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Francja, Belgia, Luksemburg, Holandia, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Islandia, Cypr, Grecja, Słowenia, Malta, Bułgaria, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia i Słowacja.

We Francji tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń.
We Włoszech wymagane zezwolenie na użytkowanie poza własnym lokalem.

Firma Epson nie może przyjąć odpowiedzialności za awarie i spełnić wymagań w zakresie ochrony wynikających z niezalecanych modyfikacji urządzenia.

Model australijski:

AS/NZS CISPR22 Klasa B

Firma Epson niniejszym deklaruje, że modele urządzeń C462A i C462D są zgodne z podstawowymi wymaganiami i innymi odnośnymi postanowieniami normy AS/NZS4268.

Dyrektywa dotycząca niskiego napięcia 2006/95/EC

Dyrektywa dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej 2004/108/EC

Interfejs

Hi-Speed USB (klasa urządzenia do komputerów)

 • Epson Stylus SX205 - Sterownik skanera Epson Stylus SX205

  mam drukarkę Epson Stylus SX 205 jedyny problem to skaner nie mogę zainstalować sterownika do niego podam screen'y może ktoś mi pomoże

  Drukarki, ksero Szukam 15 Gru 2012 11:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2283

 • sterownik Skanera Epson GT-6500 na SCSI, pod WinXP,

  Poszukuję bezskutecznie sterownika do Skanera Epson GT-6500 na SCSI pod WinXP,W serwisie Epsona powiedziano mi, że ten skaner pod XP nie będzie działał.Przypuszczam, że może ktoś już miał z takim przypadkiem problem i ma na to rozwiązanie...Przydatna też byłaby jakaś instrukcja do tego skanera,...

  Software serwis 25 Sty 2006 13:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 909

  Sterownik skanera Epson V300 PHTO pod W11

  Witam,niedawno aktualizowałem komputer do systemu Windows 11. Niestety po aktualizacji komputer nie widzi Skanera Epson V300 PHOTO. Na systemie Windows 10 Skaner funkcjonował bezbłędnie. Oczywiście mam płytę ze sterownikiem ale mój laptop nie ma wejścia na płyty DVD. Stąd pytanie. Gdzie mogę znaleźć...

  31 Mar 2022 16:42Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 216

  skaner Epson GT 10000+ jak podłączyć bez LPT

  Można zakupić odpowiednią kartę PCI z portem LPT i zamontować w komputerze. Jednak sądząc po sposobie podłączenia skanera (port LPT) jest to starszy skaner i może dla niego nie być dostępnych sterowników dla Windows 7. Więc inwestycja w kartę PCI z portem LPT może być w tym przypadku zbędna. Choć z tego...

  Drukarki, ksero Początkujący 08 Maj 2011 14:11Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1293

  Skaner Epson Perfection 3590 Photo - puste skany

  Witam.Mam problem ze skanerem Epson Perfection 3590 Photo.Po zeskanowaniu dokumentu lub zdjęcia pliki z obrazem są puste.To znaczy po przejechaniu karetki z czujnikiem na obrazie wyjściowym jest białe tło i nic poza tym.Próbowałem na trzech różnych komputerach oraz z użyciem kilku różnych...

  Komputery Hardware 11 Wrz 2010 12:00Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1031

  [Sprzedam] Skaner epson stylus perfection 660

  Posiadam na sprzedaż skaner firmy Epson Stylus Perfection 660. Skaner jest używany, w bardzo dobrym stanie wizualnym (nosi normalne ślady użytkowania) oraz idealnym stanie technicznym. Skaner był używany sporadycznie, przeważnie leżał w szafie, by od czasu do czasu coś zeskanować. Skaner można uruchomić...

  Komputery Bazar 19 Lip 2014 13:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1518

  skaner epson perfection 1250 - Smart panel ver. 2. 0 - potrzebny

  kolegus ma taki skaner skaner Epson Perfection 1250 mamy oryginalne płytki których żaden napęd nie chce w ogóle odczytać. Wujek Google też nie pomógł.Z tego co czytałem soft jest firmy Seiko, w Epsonie nie dysponują już tak starym oprogramowaniem szczególnie że nie jest to ich soft.Na stronach...

  20 Maj 2013 22:36Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1476

  problem ze skanerem Epson 4990

  USB działa, skaner jest wykrywany i rozpoznawany poprawnie, inne urządzenia - mysz, drukarka... działają na tym samym porcie, problem jest ze sterownikami prawdopodobnie albo samym skaneremnie miałem ostatnio czasu, ale dziś zainstalowałem skaner na innym kompie i wszystko śmiga, na starym nadal...

  01 Wrz 2009 09:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1772

  pomóżcie-mam problem ze sterownikami do epson!!!

  witam wszystkich bardzo serdecznie!!!mam mały dylemat ponieważ kupiłam sobie używaną ale na 100% sprawne urządzenie wielofunkcyjne firmy epson cx 5400 jest to ksero+fax+skaner i nie wiem z jakiej strony mogę ściągnąć sterowniki do tego urządzenia próbowałam ściągnąć sterowniki ze stronki www. epson. pl...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 26 Cze 2005 16:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1009

  Skaner Epson na USB nie działa (dziwny komunikat o SCSI)

  Dzień dobry.Mam nowy skaner (urządzenie wielofunkcyjne) Epson Stylus SX218. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i oprogramowanie z płytki, zaktualizowałem online, podłączyłem skaner, zainstalował się. Chcę skanować i teraz problem:- na netbooku (Win 7 Starter) śmiga jak trzeba- na laptopie (Win...

  14 Cze 2011 22:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3338

  Epson V30 - Awaria skanera Epson Perfection V30

  Proszę zrobiłem trzy razy pod rząd skan tej samej kartki nic nie ruszając.nic nie zmieniłeś ale natężenie światła wszędzie jest inne, więc jeśli nie sensor to najprawdopodobniej podświetlenie siada.Jest to albo problem z zasilaniem, sterownikiem rgb lub poprostu ledy wybierają się do krainy wiecznego...

  07 Paź 2015 17:14Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 1983

  Skaner Epson Perfection V19 - pas na dokumencie

  Mam problem ze skanerem... mianowicie na każdym skanowanym dokumencie pojawia mi się gruby pas przez cały dokument z wyblakłym zeskanowanym tekstem tak jak na obrazku. Podpinałem skaner pod inny komputer i dzieje się to samo, więc raczej nie wina sterowników.Macie pomysł jak to naprawić??

  04 Wrz 2020 07:49Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 306

  Skaner Epson 1240U

  Ja mam skaner 1260 i jest napisane w instrukcji że przy instalacji sterowników skaner musi być odłączony, po zainstalowaniu driverów dopiero można podłączyć skaner.

  02 Lut 2004 11:37Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1062

  Skaner Epson V370 Photo - nie rozpoznaje go system.

  Sterowniki odpowiednie zainstalowane? On dopiero przechodzi diagnostykę jak wykryje sterowniki w komputerze wtedy listwa zaczyna jeździć. Sprawdź też pod innym komputerem i kablem.

  22 Mar 2021 11:49Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 378

  Skaner Epson 1640SU - zawiesza sie przy probie skanowania

  Przeinstaluj sterownik i zmień kabel usb potem zobaczymy dalej.

  19 Lut 2007 18:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1857

  Skaner Epson Perfection V37 - Nie można zainstalować na Windows7 ani na Windows8

  Na win-8 odpalił po ściągnięciu od Epsona dodatkowego pakietu sterowników ( tak jakby nie można było ich wgrać na płycie instalacyjnej), a na win-7 chyba musze przeinstalować cały system, bo bałagan w nim jakiego nie znajdziesz nawet na wysypisku odpadów radioaktywnych. W każdym bądź razie, chociaż...

  Sterowniki i BIOS 27 Maj 2014 11:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1599

  Skaner Epson 3590 photo nie reaguje

  w powyzszym stanie komputer rozpoznaje skaner ale nie ma z nim komunikacji, nie ma znaczenia system operacyjnySterowniki zainstalowane?

  17 Paź 2016 14:22Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 540

  Epson XP-342 - Niestabilny sterownik skanera

  WitamPosiadam tzw. urządzenie wielofunkcyjne m-ki Epson XP-342. Po zainstalowaniu sterowników, po jakimś czasie gdy chcę ponownie coś zeskanować, aplet skanera nie odpowiada. Próbowałem odinstalować sterownik i zainstalować jeszcze raz. Niestety po kilkukrotnym udanym skanowaniu problem się pojawia na...

  26 Mar 2018 13:15Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 744

  Gdzie znaleźć sterowniki do skanera Epson 3490 PHOTO?

  Potrzebuję sterowniki do mojego skanera, które niestety utraciłem wraz z innymi plikami.

  01 Kwi 2020 02:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 381

  Epson GT-S85 - wyskakujący błąd uniemożliwiający skanowanie

  Mam problem w funkcjonowaniu skanera EPSON GT-S85.Po zainstalowaniu sterowników ze strony s/scanners/business-scanners /gt-s85/Pomoc-techniczna-i-p liki-do-pobrania zainstalowałem sterownik Epson Scan z 5 września 2012rPo podłączeniu skanera i próbie skanowania notorycznie pojawia się błąd:...

  05 Sty 2020 00:49Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 459

  Epson stylus DX3800 - nie mogę zainstalować

  Witam mam 2 nastepujace problemy z urzadzeniem wielofunkcyjnym epson stylus DX38001 problem:Gdy próbuje zainstalowac urzadzenie wielofunkcyjne epson dx 3800 niemoge poniewaz niechce sie połaczyc z komputerem wszystko robie w nastepujacy sposób:1 Wkladam płyte instalacyjna która dostałem przy...

  04 Lis 2008 20:32Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 10199

  Epson Perfection V600 - Nowy skaner, błąd E425-B301

  Jak w temacie, nowy skaner Epson Perfection V600 Photo.Problem z połączeniem na wszystkich urządzeniach/OS.Testowany na Win 7 (x32, x64), Win 8. 1 x64, Win 10 x64 oraz 3 rożnych urządzeniach - laptopy Hp or Lenovo or PC.Sterownik zainstalowany poprawnie, nie pokazuje żadnego błędu w menadżerze urządzeń....

  03 Gru 2021 21:42Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 900

  Epson Perfection V600 photo - Po zainstalowaniu sterownika / gaśnie zasilanie

  Witam, posiadam skaner Epson Perfection V600 Photo, na starym systemie działał ale minęło kilka lat i po zmianie komputera z systemem win 10 nie mogę poprawnie zainstalować sterowników. Sam win 10 coś instaluje ale nie rozpoznaje go, natomiast sterownik ze strony producenta powoduje że po zainstalowaniu...

  03 Gru 2021 20:13Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 84

  Smuga na skanie z Epson Perf. 1250

  mam problem ze skanowaniem grafiki skanerem Epson Perfection 1250. Mianowicie przy skanowaniu robi on taka smuge wzdłuz strony po prawej. jak można sie tego pozbyć. Czy zmiana sterownika pomoże czy są jakieś inne sposobyDodano po 1Dodam jeszcze że mam najnowsze sterowniki ze strony producena...

  18 Lut 2006 20:58Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 999

  Epson stylus DX 6050 problem z instalacją sterowników

  Witam, proszę o pomoc, sprzęt zakupiony na allegro skanuje i kopiuje cacy, szopki zaczynają się jak instaluje sterowniki (ściągnięte z neta) bo płyty instalacyjnej nie było. Stery drukarki uruchamiam, wczytuje się, finisz i nic się dalej nie dzieje, podłączam usb dalej nic, próbuje instalować ręcznie komp...

  06 Kwi 2010 18:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3245

  EPSON GT-S50 - Błąd Komunikacji

  dzisiaj dostałem do testów skaner EPSON GT-S50 z którym mam problem.Otóż nie mam załączonego oprogramowania do niego więc pobieram sterownik+oprog. ze strony producenta i po kompletnym zainstalowaniu podłączam skaner do komputera,uruchamiam program,wybieram podgląd/skanuj i wyskakuje...

  14 Mar 2016 13:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 762

  Problem z ustawieniami skanera. HELP...

  Witam-miałem podobny problemik co Ty, co prawda mam inny skaner (epson perfection 660)ale sytuacja była niemal identyczna... także po kupieniu skanera (nowego! ) otrzmałem dwie płytki ze sterownikami i walczyłem z nimi kilka dni-przecież producent nie mógłby dać złych sterowników-i tu się zdziwiłem:) ściągnąłem...

  15 Lut 2005 00:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1141

  Drukarki i Skanery - Czy można dublować?

  Posiadam podpięte do PC: drukarka Canon IP4700 oraz skaner Epson V100.Potrzebuję sprawdzić taki sam komplet od HP: drukarkę DeskJet 640C oraz skaner ScanJet 3300c.W jaki sposób zainstalować sterowniki aby nie pogryzły się z tymi co już są?Czy możliwe jest aby działały na PC 4 urządzenia: 2 drukarki...

  02 Wrz 2016 11:38Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 666

  Drukarka EPSON - Nie można zainstalować sterowników USB

  Cześć.Problem dotyczy epson sx125Ostatnio coś się zawiesiło i dokumenty nie chciały się wydrukować tylko wisiały w kolejce, chciałem je stamtąd usunąć lecz jak to bywa w takiej sytuacji ta opcja nie działała.Na Elektrodzie znalazłem poradę aby zatrzymać usługę spooler, a następnie usunąć wszystko...

  18 Lip 2016 21:05Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2730

  Epson WF 2750 - jak sprawdzić głębię kolorów skanowania

  Ogólnie ten Epson scan jest bardzo dobry i lepszego nie trzeba, odinstaluj Epson scan i zainstaluj na nowo sam sterownik skanera

  26 Cze 2020 23:43Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 384

  epson stylus sx105 "brak sekcji w pliku INF"

  Niestety sterowniki drukarki nadal nie mogą być zainstalowane. A komputer nie może znaleść drukarki. Co do sterowników skanera bez problemu wszystko dziala.

  26 Sie 2011 15:53Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2976

  Epson stylus DX4000 zaniżanie poziomu tuszu

  Witam!Mam urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, ksero, skaner) Epson Stylus DX4000. Kupiona została przed majem 2007 r.Na początku sprawiała się dobrze, po pewnym czasie zaczęły się pojawiać wady w druku (białe linie itd. ). W tym pomagało czyszczenie głowicy i było po problemie.Jakieś dwa...

  11 Lis 2010 12:22Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3645

  epson style cx6600 - nie drukuje

  MAm problem gdy chcę wydrukować coś to kartki przelatują i nic nie jest wydrukowane. nie mogę nigdzie znaleść sterowników do skanera.

  Początkujący Serwisanci 11 Lis 2007 07:50Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 957

  [Sprzedam] Drukarka i skaner Foto., procesor, Ram, Wi-Fi PCI

  Mam do sprzedania:Procesor Intel Pentium Dual-Core 2140 LGA775 (60, -):- 2x1, 66GHz (pracował u mnie na 2, 7 GHz, a przy dobrym chłodzeniu zrobi spokojnie dużo więcej).- Chłodzenie Intel BOX z miedzianym rdzeniem.Pamięć Apacer Gold PC2-6400 1GB DDR2 800MHz (60, -):- oficjalnie CL...

  09 Lis 2010 20:47Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1120

  Epson Perfection 1260 Photo - po zainstalowaniu Win 8 - skaner przestał działać

  Skaner działał bez zarzutu pod Win 7. Po zainstalowaniu Win 8 - przestał. Próbowałem zainstalować sterownik dla Win 7, ale teraz skaner go nie widzi.Rozmawiałem z konsultantem Epsona, ale mi powiedział, że to stary skaner i dla niego już nie opracowano sterownika dla Win8.Czy jest jakiś sposób, aby...

  22 Maj 2014 17:47Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 999

  EPSON CX3650 - niedziałający skaner

  Posiadam urządzenie wielofunkcyjne EPSON CX3650 od kilku lat i działało ono bez zarzutu. Niestety nagle coś mu odbiło i przestał działać skaner. Tak więc to co wiem:- przy próbie skanowania wyskakuje komunikat: "Nie można odnaleźć oprogramowania do skanowania lub skaner nie jest podłączony....

  02 Kwi 2011 19:06Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2229

  Brother DCP-145C komputer widzi tylko skaner

  Posiadam laptopa z zainstalowanym systemem Windows XP, do komputera mam podłączone naprzemiennie 2 drukarki Brother DCP-145C oraz Epson Stylus, ostatnio podczas przełączenia drukarek coś się stało, efekt jest taki że drukarka Brother DCP-145C nie jest widziana w systemie, ale co śmieszne skaner...

  09 Wrz 2011 07:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2837

  Epson V600 - nie skanuje, miga czerwona dioda.

  kupiłem epsona v600 niby nowy z allegro. od pierwszego uruchomienia skaner nie działa. po podłączeniu do komputera system windows wyświetla dymek, że urządzenie jest podłączone. w panelu sterowania pojawia się odpowiednia ikonka skanera. jednak po chwili skaner próbuje ruszyć lampy (świeci się niebieska...

  15 Paź 2021 17:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 498

  Szukam skanera i nie wiem jaki kupić?

  Jest kilka typów skanerów. Dwa popularne do domu to skanery w technologii CIS i CCD.Skanery CIS najczęściej są w urządzeniach wielofunkcyjnych. Bardzo dobrze skanują tekst. Słabiej skanują zdjęcia i obrazy. Dokument skanowany musi być prosty i dobrze przylegać do szyby skanera. Części dokumentu nie...

  Drukarki, ksero Co kupić? 07 Mar 2020 18:08Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 576

  Epson SX 125 - skaner pod Win7

  Dostałem jako prezent sprzęt wielofunkcyjny Epson SX 125 i nie chce działać skaner to znaczy chodzi o sterowniki, są zainstalowane ale Windows 7 pokazuje problem. Ściągałem sterowniki ze strony producenta i dalej to samo. Czy to może być wina Windowsa?

  30 Gru 2010 07:38Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3770

  Urządzenie wielofunkcyjne Epson sx235w kłopot z poprawnym działeniem.

  Kilka dni temu kupiłem urządzenie wielofunkcyjne EPSON sx235w.Zainstalowałem do drukarki oprogramowanie z płyty CD jaką dostałem.Połączyłem drukarkę z laptopem za pomocą WFi.Problem polega na tym że po zainstalowaniu wszystkich sterowników drukarka działa poprawnie przez jakiś czas....

  21 Sty 2013 19:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1902

  Epson DX3850. Czy aby uruchomić skaner potrzebny jest tusz? Mac OS X.

  Zakupiłem powyższą drukarkę i podłączyłem ją do Macintosha chcąc sprawdzić czy będzie działała. Epson nie posiada wsparcia programowego dla tego sprzętu i MacOSX, ale są inne niezależne źródła z których można pobrać sterowniki, co też uczyniłem. Z drukarką to na pewno nie będzie problemu bo system ją...

  01 Maj 2006 23:46Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7198

  sprzedam skaner do komputera Epson perfection 660

  Sprzedam skaner firmy Epson perfection 660 skaner jest 100 procent sprawny w zestawie jest: sam skaner, okablowanie, zasilacz i oczywiscie orginalne sterownikicena 50zl ( do uzgodnienia)Kontakt: gucio0123(at)interia. plgg: 1974456

  Ogłoszenia Elektronika 21 Lut 2008 11:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1215

  EPSON PHOTO STYLUS RX520 uszkodzony skaner

  Taśma raczej nie jest uszkodzona, bo patrząc do dokumentacji serwisowej tego skanera widzę, że dane przesyłane tą taśma są szeregowo, a nie jedna żyłą jeden piksel z szerokości ekranu, więc gdyby była uszkodzona to pewnie nic nie dochodziłoby do komputera.Przed chwilą zainstalowałem sterowniki tego...

  12 Cze 2011 12:09Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 3547

  EPSON CX5400 - skaner nie działa.

  Witam wszystkich:Dposiadam urządzenie 3in1 Epson CX5400 i problem moj polega na niedziałającym skanerze, drukarka chodzi bez problemu, sterowniki są do wszystkiego itp kiedy włączam skanowanie wyskakuje komunikat że trwa nagrzewanie lampy i na monitorze i na drukarce ale po chwili wyskakuje błąd...

  23 Maj 2009 19:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2057

  Urządzenie wielofunkcyjne epson stylus sx110

  Jeśli ktoś uważa że wybrałem zły dział, przenieście...Problem ma się tak: nie działa skaner. Drukarko-skaner podłączony jest do komputera przez USB. Najpierw zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, to go przynajmniej komputer widział, ale skanować nadal się nie dało, po naciśnięciu przycisku...

  05 Mar 2011 15:44Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2757

  Epson sx115 palą się obie diody, warczy

  Rozwiązałem problem!Objaw był taki że, po włączeniu migała zielona dioda, wózek z tuszami jechał w lewo, na około 1 cm w lewo jechał skaner, zapalała się lampa skanera, skaner wracał, po czym wracał wózek z tuszami do pozycji początkowej (do końca w prawo) i... na stałe zapalały się trzy...

  07 Wrz 2012 13:40Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 5018

  Epson Perfection 1260 - Nie obsługuje darmowych programów do skanowania

  Witam Drodzy forumowicze! Mam kolejny nietypowy problem.Chodzi o to że posiadam Windowsa 7 64bity i firma: "Epson" nie wypuściła sterowników pod ten system. Zaleca się korzystanie z programu "VueScan" który jest odpłatny co mi kompletnie nie odpowiadało i postanowiłem coś z tym zrobić. Więc wyodrębniłem...

  03 Maj 2013 14:37Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3675

  Epson DX7400 - reanimacja po długim czasie nieużywania

  posiadam drukarkę Epson Stylus DX7400 i mam z nią pewien problem.Drukarka ma już kilka lat, ale praktycznie nie była używana.Po wyczerpaniu oryginalnego tuszu zakupiłem komplet zamienników z allegro. Drukarka wykryła zamienniki i można było drukować, lecz druk nie był zbyt dobrej jakości....

  18 Lis 2017 19:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1674

  epson cx 5200 - nie działa skaner

  mam win xp sp2 i sterowniki wszystkie jakie podaje epson do tego urzadzenia.pytalem tez czy to mozliwe zeby kabel 2. 0metra mogl powodowac brak komunikacji ze skanerem skoro drukarka dziala, jak podaje epsonzalecaja 1. 80 m. kabel mam usb 2. 0POZDRO

  12 Cze 2006 19:31Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2894

  [Sprzedam] Epson Stylus SX115 zacięty skaner reszta ok

  NIEAKTUALNENa sprzedaż używany Epson Stylus SX115, zacięty skaner, który próbuje przesunąć lampę skanującą przez pewien czas wreszcie się wyłącza i drukarka zgłasza problem mrugając diodami.W drukarce komplet pojemników aby nie zaschła głowica (czarny i niebieski jeszcze chlupią).W jakimś...

  Drukarki, ksero Bazar 24 Sty 2015 21:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1086

  Drukarka Epson SX405- problem z instalacją

  Nie mogę zainstalować drukarki Epson SX405.Skaner przy niej zainstalował się bez problemu. Natomiast, gdy przychodzi moment instalacji drukarki instalator kopiuje sterowniki, prosi o podłączenie i włączenie drukarki, wykonuję to polecenie i wyskakuje chmurka z Windowsa o treści:"Nie rozpoznano...

  05 Cze 2009 22:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4145

  Epson Stylus DX3850 - drukuje,, puste kartki"

  Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Epson Stylus DX3850. Problem polega na tym, że drukarka drukuje,, puste kartki":D!!! Kartridże tuszu są pełne ale nie oryginalne. Sterowniki drukarki są zainstalowane na komputerze, chociaż nie do końca poprawnie ( podczas włączenia drukarki na ekranie...

  19 Paź 2010 18:55Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 7306

  Epson Perfection 660 pod Windows 7

  Pokombinowałem, poczytałem trochę anglojęzyczne fora i generalnie okazuje się, że Epson wypiął się tyłkiem na użytkowników starszych skanerów i nie zamierza produkować sterowników na starsze skanery pod nowe windowsy. Niemniej jedak w końcu udało mi się zrobić tak, żeby skaner działał (przynajmniej u...

  28 Sie 2011 12:21Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5474

  Urządzenie wielofunkcyjne Epson SX218 - dziwne objawy drukowania

  Witam. Urządzenie z tematu zainstalowane m. in. na laptopie Dell D610. Sterowniki ze strony producenta (drukarka i skaner oddzielnie). System Windows XP SP3 32 bit. Skaner działa z oprogramowania na komputerze, z panela na urządzeniu nie. Co do druku to drukuje tylko testowe druki, czyli czyszczenie głowicy,...

  28 Gru 2011 14:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1406

  Epson BX525WD przez wifi drukuje ale nie skanuje

  Witam, panowie jak to przy nowym kompie, codziennie nowe problemy wyskakują, mój następny problem to skaner, mam podłączone urządzenie wielofunkcyjne Epson BX525WD przez wifi. Drukarka normalnie drukuje natomiast skaner nie działa, pokazuje się błąd że nie ma połaczenia z urządzeniem, tak jakby nie były...

  28 Wrz 2013 15:33Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2700

  Epson V100 Photo - Po skanie nie zapisuje obrazów.

  Leciwy skaner epsonki działa od lat bez zająknięcia od czasów Win XP. Teraz jadę na Win 8. 1/64. Przy pierwszej instalacji ósemki działało bez zarzutu. System złapał zamułkę a więc zrobiłem format C: i wszystko wgrałem od nowa. System działa jak ta lala ale.....Zainstalowałem sterowniki epsona ale okazało...

  26 Sty 2015 15:07Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 525

  Epson Perfection V37/V370 - Przy próbie skanowanie miga pomarańczowa dioda

  Posiadam oba skanery Epson Perfection V37/V370Sterowniki zainstalowałem, kiedy próbuje skanować, dioda zmienia swój kolor z zielonej na pomarańczowa i miga, podejrzewam uszkodzona płytę główna skanera. Moje pytanie brzmi czy coś jeszcze może być uszkodzone?? Może ktoś z was miał takie...

  06 Kwi 2016 13:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1125

  XP i EPSON GT-8000 - Brak komunikacji ze skanerem przez LPT

  Nie wiem jakim cudem kompletnie zapomniałem o temacie, na szczęście elektroda się upomniała o jego zakończenie. Tak więc próbowałem kontaktu z EPSON. Kazali mi podać model skanera, jego numer seryjny, datę i miejsce zakupu (ciekawe po co im to; i tak musiałem nazmyślać bo skaner znalazłem przy śmietniku),...

  30 Mar 2016 18:12Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1413

  Reset pampersa w epson dx4400.

  Witam chce dołączyć do tematu. Posiadam Epsona DX4450 i od 10 lat służył mi bez żadnych awarii z wiecznymi tuszami do napełniania. Jednak jakiś czas temu po włączeniu zapaliły się dwie diody czerwone które świecą ciągłym światłem i wyskoczył komunikat w stylu Dobiegł koniec eksploatacji części drukarki....

  Drukarki, ksero FAQ 07 Cze 2022 17:23Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 27416

  Program Epson scan: problem z instalacją

  Witam zakupiłem dziś urządzenie wielofunkcyjne EPSON stylus DX 4400Bez problemu zainstalowałem wszystkie sterowniki oprócz skanera. Myślałem, że to problem z płytą, ale po ściągnięciu z netu jest to samo - pojawia się taki komunikat w ramce - Nie można skopiować plików. Sprawdź dysk instalacyjny,...

  28 Sie 2008 10:25Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6035

  Drukarka Epson XP-205 - nie drukuje

  Drukarka Epson XP-205. Po wgraniu oprogramowania z płytki instalacyjnej drukarkina Windows 7, przy połączeniu kablem USB z laptopem - działa skaner oraz kopiowanie ( z idealnym odwzorowaniem kolorów na wydruku), natomiast drukarka nie drukuje. Ponowne wgranie nic nie dało, mimo "pomyślnego zainstalowaniu...

  12 Kwi 2013 21:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2952

  Skaner dokumentów ze sterownikami pod Windows 11

  Który z tych skanerów ma lepszą rozdzielczość? Podobno obydwa działają bez problemu pod Windows 11....Z tym oprogramowaniem:Albo się nie będę wygłupiać i ten kupię (tylko cena.. )

  Komputery Co kupić? 19 Maj 2022 20:29Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 291

  Skaner Plustek U12 - sterowniki dla Windows XP

  Instalujesz sterowniki dla U12? Bo od U12B nie pójdą.W każdym razie pierwsze egzemplaże WCALE nie chodzą pod Win2k/XP. Jeżeli taki masz to kosz albo allegro. Mój się uszkodził po półtorej roku i przyszedł z nowszą płytą główną, więc działa ale czekam aż padnie bo...- ControlPanel siedzący w trayu...

  02 Gru 2008 18:18Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4821

  Epson Perfection 3490 Photo - robi pauzy podczas skanowania.

  Skaner działa w USB 2. 0... nie "wysypały" Ci się sterowniki od EHCI? Wyświetl sobie w menedżerze urządzeń widok w/g połączeń i zobacz gdzie jest "podpięty" skaner... do UHCI czy do EHCI (Roszszerzony kontroler...

  17 Maj 2008 21:41Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2120

  Epson Stylus SX235W kopiuje drukuje, nie skanuje

  Nie wiem czy rozwiązałeś problem ale napiszę może przyda się komuś na przyszłośćJak instalowałeś sterowniki i oprogramowanie zainstalowało się również Ustawienia programu EpsonScanTeraz w zależności od tego jak chcesz skanować ustawiasz na połączenie lokalne USB lub sieciowe WiFiZanim...

  21 Gru 2014 20:21Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 31209

  [Sprzedam] Urządzenie wielofunkcyjne Epson SX105 Sprawne.

  Witam. Sprzedam urządzenie wielofunkcyjne epson SX105. Jest ono sprawne- jednakże obecnie nie drukuje z powodu braku tuszu koloru czarnego, pozostałych tuszów jest powyżej połowy, gratis dorzucam używane kardziże w których jest nawet około połowy tuszy różnego koloru. Skaner działa. Sterowniki dorzucam...

  09 Mar 2013 14:09Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1839

  Instalacja drukarki Epson

  W przeglądarce internetowej wpisz:Skonfiguruj drukarkę poprzez CUPS. Pod względem typu nie musi być dokładnie taka sama drukarka. Czasami nieco różniące się drukarki pracują na tym samym sterowniku.Do skanowania dobierz się bezpośrednio przez program obsługi skanera np. XSane. W drukaro-skanerze...

  Linux 04 Maj 2016 20:08Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2457

  Epson dx44 - kolor czarny źle jest drukowany z komputera inne dobrze

  Możliwe że tak jest. Jak wrócę z pracy to posprawdzam. Drukarka stara ale dobra zawsze była i mam jeszcze jedno starszą tylko ona wogule nie chce drukować to wolałbym to zrobić. Szkoda że głowica w epsonach tak łatwo zepsuć że raczej sam bałbym się ją czyścić. Pamiętam że jak kiedyś mialem canona to...

  27 Maj 2019 21:44Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 270

  Epson SX115/NX115 sterowniki Win 7x64

  Tutaj masz sterowniki ze strony producenta pobrane bez żadnego problemu. Jest sterownik Skanera i Drukarki pod win7 64bit. proponuje uruchamiać instalki jako Administrator.

  23 Paź 2010 10:52Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3424

  [Sprzedam] Urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX600FW

  Sprzedam używane urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX600FW.Dane techniczne pod adresem:.Stan techniczny: ogólnie dobry, widoczne normalne ślady użytkowania, brak uszkodzeń mechanicznych. Skaner, fax i mechanizm drukujący w pełni sprawne.Wady: częściowo zaschnięta głowica, być może...

  27 Cze 2020 09:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 285

  kombajn EPSON STYLUS DX4850 problem z instalacją

  Mam poważny problem z zainstalowaniem w/w drukarki na swoim kompie.Drukarka jest nowa, po rozpakowaniu i włożeniu tuszów (wg instrukcji) zacząłem instalacje. Zainstalował się skaner, sterowniki drukarki i przyszedł czas na połączenie urządzenia z kompem. podłączam przewód i włączam sprzęt. W tym...

  31 Mar 2006 08:12Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2092

  Epson Stylus Photo CX3600 / cx 3600 Problem

  Mam problem z dukarka w/w instaluje sterownik ze stronki producenta wersja 5, 5a i oczywiscie zainstalowal drukarke ale skanera nie chce zainstalowac co jest nie tak??Jezeli trzeba jakis inny sterownik prosze o link albo wyslac mi odrazu na poczte (grabkaster(at)gmail. com)Pozdrawiam i zgory...

  30 Sie 2006 20:08Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1371

  Epson Stylus CX3650 a Vista

  wraz ze zmianą systemu pojawiły sie nowe to problemy, nowe sterowniki do neostrady sciągałem bo na starych nie chodziła, i teraz czas na drukarke, nie chce dzialac na windows vista H B, skaner chodzi a drukarka nie (urządzenie wielofunkcyjne), sterowniki szukalem i niestety nie znalazlem pod viste oraz zadnych...

  05 Cze 2007 12:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1395

  Epson gt-s55 - Nie działa sterownik na Windows 10

  Dziękuję pięknie za pomoc. Na drugim laptopie instalacja przebiegła bezproblemowo, od razu skaner zadziałał - co prawda, dalej go nie widać w Windows Scan, ale w menedżerze było widać, że znalazł sterownik.Skanuje w programie natywnym Epsona.Co do drugiego laptopa to odinstaluję całe oprogramowanie...

  19 Paź 2022 22:28Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 135

  EPSON Stylus DX3800 - migają wszystkie lampki

  Mam problem z drukarką EPSON Stylus DX3800 o zainstalowaniu tuszy i uruchomieniu drukarki, zaczyna migać dioda power, glowica z tuszami przejezdza 1 razw te i z powrotem, po czym pozostale diody zaczynaja migac i nic nie da sie zrobic. Win XP wykrywa drukarke i skaner pozwala zainstalowac sterowniki...

  14 Paź 2010 22:03Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7204

  Instalacja urządzenia wielofunkcyjnego EPSON SX218

  Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne EPSON SX218. Instaluje sterowniki. Wszystko pięknie aż wyskakuje podłącz drukarkę. Podłączam i wyskakuje auto wykrywanie sprzętu (wiecie o co chodzi kreator instalowania nowego sprzętu czy jakoś tak). Zgodnie z instrukcją biorę anuluj i czekam aż Instalator znajdzie...

  05 Lut 2011 16:40Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 7525

  Epson - rozjechane wydruki

  Jaki model? Ma skaner? jeżeli tak dzieje się to też przy kserowaniu? jeżeli tylko na wydruku z PC zacznij od zmiany sterowników, swoją drogą w ciągu 2 dni 3 albo 4 uszkodzony epson na forum.

  11 Sty 2013 16:10Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1461

  Epson Stylus sx620fw - Podłączenie do routera przez RJ45

  Dostałem drukarkę Epson Stylus SX620fw. Pierwsze podłączenie poszło gładko. Po włożeniu kabelka rj45 na komputerze podłączonego do routera w otoczeniu sieciowym widziałem gniazdo pamięci tej drukarki oraz sama drukarkę, skaner, jak i urządzenie wielofunkcyjne. Po instalacji sterowników wszystko...

  05 Lip 2013 20:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 888

  Laptop nie wykrywa urządzenia Epson Stylus SX510W

  Mam problem, ponieważ gdy podpinam urządzenie wielofunkcyjne, to nie wykrywa mi go jaok drukarki. Skaner działa, a drukarka nie. Za każdym podpięciem instaluje sterowniki, ale nie działają. Po prostu drukując dokument nie mogę jej odszukać, drukarkę mam w posiadaniu bardzo długo, jednak po resetowaniu...

  05 Maj 2016 18:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 630

  Epson Stylus SX115 - Paski na skanie, zaciemniony obraz

  Urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX115WitamCzy takie paski oraz zaciemniony obraz po skanie to jakaś fizyczna wada skanera (np. lampy) czy coś mam źle w ustawieniach programu?Sterowniki mam aktualne, ze strony producenta, pod mój OS. Mimo to, pobierałem jeszcze raz, robiłem reinstalację...

  21 Mar 2020 10:32Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 459

  Skaner na głowicyTV

  jezeli chodzi o ten skaner od eu1cc to mam go zrobiony lecz nie uruchomiony dlatego kilka wskazowek dla zainteresowanych,,, wiekszosc czesci mozna dostac z sampli ale bedzie problem z lmx2315 dlatego poprosilem autora i mailem poslal mi wsad na adf4001 ktory z analoga mozna dostac jako sampel,, nastepna...

  Radiotechnika Serwis 09 Mar 2007 16:32Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 3021

  Epson Stylus C42UX

  Mam problem z tą drukarką. Brak "łączności" z komputerem.Podczas instalacji sterowników nie jest wykrywana drukarka. Natomiast sama drukarka drukuje stronę testu dysz po wciśnięciu jednocześnie obu przycisków. Drukarka była wcześniej zaistalowana i działała bez zarzutu. Stało się tak po wymianie tuszy....

  11 Paź 2003 18:49Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1646

  Urządzenie wielofunkcyjne Epson RX425 - problem.

  Witam mam pewien problem z tym urządzeniem. Sterowniki wszystkie zostały zainstalowane pomyślnie, czytnik kart działa, skaner również, natomiast po włączeniu urządzenia zapalają się 2 czerwone diody i na tym jest stop. Poniżej fotka która obrazuje problem:Problem polega na tym że drukarka w ogóle...

  05 Maj 2008 09:32Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3513

  Epson Stylus CX6600-czy opłaca się naprawiać tą usterkę

  Mam drukarkę wymienioną w temacie. Jednak od początku jak ją dostałem od wujka to nie drukuje-wypuszczała puste kartki a słychać że karetka przesuwa się od lewej do prawej. Wujek czyścił mi głowicę(przez sterownik-Head cleaning) i to nie pomogło. Później zaczęła się dopominać o czarny tusz-wyświetla...

  05 Wrz 2010 16:55Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1826

  EPSON Stylus Photo RX585, błąd w wydruku z komputera

  Mój problem z powyższą drukarką polega na tym że podczas wydruku z komputera na środku pojawia się kreska, na której niewyraźnie są nadrukowane inne kolory, wygląda to tak:Myślałem że głowica wysiadła, aż do wczoraj kiedy to dla wypróbowania podłączyłem do drukarki Pendrive i spróbowałem...

  24 Lis 2010 19:56Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1998

  Drukarka EPSON sx 130 nie drukuje

  Jaki system operacyjny, sterowniki prawidłowo zainstalowane? podczas instalacji jest chyba coś takiego (mam sx200, dawno nie instalowałem, działa bez problemów) że w danym momencie trzeba włączyć drukarkę, w zasadzie później instalacja jest kontynuowana i już wszystko powinno działać. Proszę sprawdzić...

  11 Gru 2011 19:36Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 6751

  Epson SX 415 - Komunikat na wyswietlaczu.

  Ona nie jest zainstalowana do komputera. To jest drukarka- kopiarka - skaner. Nie instalowałem sterownika.

  12 Gru 2012 09:58Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1317

  Epson Stylus SX210 - Jak zdjac Obudowe w tej drukarce?

  Powodem była wykręcona i zapomniana śrubka na dnie głowicy.Ma pan racje, poszło ze sterownika. Zmyliło mnie to że przedtem kardridż nie był rozpoznawany i głowica podjeżdżała automatycznie sama,a ja skojarzyłem, ze ma to związek z podniesieniem skanera jak to często było w starszych drukarkach....

  17 Lut 2013 23:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3435

  Epson SX235w złe skanowanie

  Witam, mam problem ze skanowaniem, drukarkę mam od nowości i wszystko było ok, po jakimś czasie chcę zeskanować dowód i patrzę, że skaner ucina krawędzie, że cały dowód nie jest pokazany tylko trochę przycięte, dzieje się to jak skanuję na komputer i jak drukuję bezpośrednio, aktualizowałem sterowniki...

  25 Lip 2015 22:17Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1485

  [Sprzedam] drukarka, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX5000

  Sprzedam urządzenie wielofunkcyjne jak w temacie, skaner działa, drukarka niestety z zaschniętą głowicą (częściowo). Do zestawu dołączam pełną instrukcję, płytę ze wszystkimi sterownikami, niezbędne kable, kilka pojemników z tuszem (zamienniki), 2 płyny do udrażniania głowic w tym najsilniejszy...

  29 Gru 2015 00:24Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1008

  Epson BX525WD - nie dziala

  Mam problem z uruchomieniem drukarki.Załączam przyciskiem, słychać jak startuje, po czym stop. Na wyświetlaczu pisze, że błąd i zobaczyć w instrukcji, mruga kontrolka uruchomienia i kontrolka Wi-Fi. Sterowniki nowe wgrane, kabel dobry. Czasem przy takim uruchomieniu świeci skaner. Mówili aby...

  09 Lut 2017 18:52Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 918

  Automatyczne wyłączanie się drukarki Epson L365

  Sam mam system Windows 10 i tam wchodzę w Ustawienia>Urządzenia>Drukarki i skanery następnie klikamy na naszą drukarkę i wtedy pod nią wyświetlą nam się trzy opcje: "Otwórz kolejkę", "Zarządzaj" i "Usuń". Klikamy "Zarządzaj", następnie "Preferencje drukowania". Otworzyło się nowe okno i tam na górze...

  01 Sie 2020 16:33Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3582

  Epson L3151, drukuje puste kartki, nie widzi tuszy? czyszczenie głowic zrobione

  próbowałeś zrobić kopię ze skanera? Będziesz wiedział czy to tusze czy sterowniki.

  23 Lis 2020 08:30Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4347

  Epson Stylus SX 215 - Zakupione na Allegro zamienniki są nie rozpoznane.

  Jak aktualizowało sterownik przestało widzieć głowicę.Skaner też zablokowany.Kupiłem laser, nie wiem jak będzie po "regeneracji".

  12 Sie 2021 18:49Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 648

  Jaka drukarka ze skanerem?

  Kolega jacekowski trochę przesadza. Raz, że wszystkie praktycznie obecnie sprzedawane kombajny w tej cenie kopiują bez użycia drukarki znaczy ten... tego... komputera;-). Dwa: to ma być dla 14-latki, która pewno będzie jakieś kwiatki kolorowe i inne bzdety drukować i czasem jakiś projekt do szkoły zrobi...

  Drukarki, ksero Regeneracja 01 Cze 2007 06:13Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4162

  epson/stylus/sx-100 - system windows nie przyjmuje pobranego sterownika

  Przecież są sterowniki i oprogramowanie dla skanera na stronie producenta...

  05 Lut 2013 21:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2403

  Sterownik UDN2917EB, obudowa PLCC44, Zamiennik?

  Mam dwa takie układy... Posiadam je z płyty urządzenia firmy EPSON dokońca nie wiem co to było za urzadzenie chyba skaner.

  Automatyka Przemysłowa 02 Maj 2009 17:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1205

  Epson 3650 gdzie znależć sterownik do skanera?

  Nie mam płyty ze sterownikami. Do drykarki był sterownik na stronie Epsona a gdzie znależć sterownik do skanera?

  15 Lut 2006 16:29Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2980

  Epson Xp-205 - Kłopoty ze sterownikiem do skanera

  Posiadam urządzenie wielofunkcyjne Epson XP-205. Niestety mam problem ze sterownikiem do skanera. Nie chce się on zainstalować i wyskakuje następujący komunikat: "Nie można uruchomić wymaganych programów podczas instalacji. Sprawdź dysk instalacyjny, a następnie uruchom ponownie instalator".Sterownik...

  25 Gru 2013 23:17Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3300

  Zamulony komputer Windows 7 64bit

  Znajomy poprosił mnie o pomoc.Po kilku minutach od uruchomienia komputer robi się ociężały. Ze względu na ograniczony czas zaproponowałem reinstal systemu. Jako, że uważam taką sytuację jako osobistą porażkę proszę o pomoc doświadczonych. Od razu rzuca się w oczy mocne obciążenie procesem...

  29 Gru 2016 16:24Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4680

  Urządzenie wielofunkcyjne do 300 złotych

  Już mówię w epsonie jest głowica piezzoelektryczna. Nie wdając się w szczegóły głowica jest kilkukrotnie większa od atramentówek termicznych przy mniejszej liczbie dysz. Skutkuje to bardzo wolnym drukiem - epson ratował się tuszami pigmentowymi które dawały super jakość wydruku ale jak wiadomo hp też...

  02 Lut 2009 20:08Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 5964

  brak sterow

  Jeżeli chodzi o starsze modele drukarke HP czy EPSON to zazwyczaj ograniczałem się do jej włączenia podczas pracy z WINXP - wtedy on wykrywał nowy sprzęt i instalował odpowiednie sterowniki.Ale pewnie nie zawsze to działa.Ja posiadam EPSONA z 1997 do którego instaluje sterowniki dostarczone...

  08 Cze 2003 23:14Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1122

  Torrent WineHQ 64X poszukiwany.

  PlayOnLinux ewidentne próbuje coś pobrać, masz połączenie z internetem? Co do sterowników do skanera, to samych sterowników nie zainstalujesz! Sterowniki napisane są pod dany system, by system, ten konkretny, pod którego są napisane drivery dogadał się z fizycznym urządzeniem. Jeśli Linux wykrywa skaner,...

  07 Cze 2020 08:40Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 540

  Scaner Plustek Optic Pro S24 jak uruchomic w Windows 7?

  Panie, Panowie, i Pany. Wszem i wobec z radością zaświadczam że chyba wszystkie skanery Plusteka są wspierane przez Vuescan. Co za tym idzie - problem braku sterownika x64 nie istnieje.To znaczy że nie trzeba już instalować żadnych sterowników, ani oprogramowania.Instalujemy program i aplikacja...

  19 Kwi 2017 16:34Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 17660

  [Inne] Jakie wybrać urządzenie wielofunkcyjne, laserowe, kolorowe do 1500 zł?

  Potwierdzam, że z bieda-laserami kolorowymi nie jest kolorowo jeśli chodzi o cenę tonerów oryginalnych, a i z zamiennikami słodko nie musi być. Atramentówka wielofunkcyjna może wyjść taniej i być lepszą opcją - wszystko zależy od tego jak i przez kogo będzie użytkowana.Tak się składa, że miałem w...

  08 Lip 2013 19:18Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3813

  [Kupię] Jaką drukarkę warto kupić

  trochę mało danych.Jeśli możesz zrezygnować z wydruków kolorowych oraz zdjęć to kieruj swoją uwagę w stronę czarno-białych urządzeń laserowych np. Samsung ML-2165 albo HP LJ P1102 - te drukarki są pewniejsze od jakiegokolwiek atramentu i nigdy nie zaschną (ale kilka lat postoju może załatwić...

  12 Sie 2013 16:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1926

  [Inne] Wielofunkcyjny Brother który kupić?

  Witam:)Ta powszechna Brotheromania, czyli przekonanie, że jeśli drukarka ma mieć tanie zamienniki to tylko Brother:PJeśli iP1500 było OK, to może Pixma MG5150 z zamiennikami za 5 zł / sztuka (z czipem) lub 2, 5 zł / sztuka (bez czipa) też będzie OK?Już myślałem, że nie ma na rynku w rozsądnej...

  30 Sie 2013 23:10Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 4095

  HP Envy brak połączenia WiFi - z laptopem

  Probowales calkowicie odinstalowac drukarke i sprobowac "na czysto" ją zainstalować?U mnie z epsonem był problem podczas dodawania za pomocą systemu posieci, czy IP on wciskał jej m$-owy sterownik nawet po wykryciu modelu. Musiałem usunać ją i recznie zwolnić porty wirtualne (dostawca microsoft WSD),...

  Sieci Początkujący 17 Maj 2014 11:14Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2214

  Mądrości na temat Radmorów - wymiana informacji

  A powinien być w 1:1. Właśnie dlatego zrobiłem PDF, bo inne graficzne nie zachowały by skali; innym wyjściem jest "wydrukowanie" oryginału do pliku, ale trzeba znać konkretny model drukarki na jakiej będzie to drukowane (i mieć do niej sterowniki). Skaner też będzie zniekształcał wymiary. PDF powinien...

  Audio Domowe Jakie Kupić? 23 Mar 2006 17:38Odpowiedzi: 1864 Wyświetleń: 338775

  Wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z możliwością pracy tylko z 1 cartridgem

  Dzień dobry,Mam teraz wiekowego już Epsona DX4450, korzystam sporadycznie (3-5 stron na miesiąc) i co chwilę muszę wymieniać któryś tusz. Czy jest wielofunkcyjne urządzenia atramentowe z możliwością pracy tylko z czarnym cartridgem, a najlepiej mono i nie laser:)?- niedrogie (max 250-300...

  25 Maj 2022 10:38Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 339

  XP-Home i niemożność zainstalowania drukarki

  Jestem u znajomej, ma u siebie w kompie niemiecką wersję XP-Home oraz drukarkę EPSON CX3600 (ze skanerem). Drukarka działała dobrze aż przestała. Zniknęła z systemu. Przy ponownej instalacji wywalają się sterowniki i nie można jej zainstalować (odinstalowałęm wszystko związane z Epsonem! ). Skaner...

  11 Sie 2005 11:17Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1761

  [Co kupić? ] Drukarka kolorowa wielofunkcyjna do domu

  W nawiązaniu doSprzedaje i serwisuje, więc troche może pomogę.Urządzenia atramentowe są tańsze w zakupie, na domowe potrzeby małej eksploatacji wystarczają, ale:-przy zamiennikach zwłaszcza dość szybko nieużywane zasychają-brak ogólnie dostępnych części do naprawy-w zasadzie jeśli...

  30 Maj 2015 12:59Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4512

  Serwer druku na Raspberry Pi wifi.

  Witam, posiadam drukarkę Epson L310 i skaner canon Lide 90.do rzeczy skaner gdy jest podłączony do komputera i po wciśnięciu na nim przycisku kopiuj, rozpoczyna skanowanie i drukowanie na drukarce.Chciałby zrobić tą funkcję bez ożycia komputera, na Raspberry Pi wifi lub zero i przy okazji serwer...

  Raspberry Pi i inne SBC 07 Lip 2017 16:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1467

  Jaką drukarkę do samodzielnego nabijania kupić?

  Witam wszystkich.Chciałbym na początku zaznaczyć, że nie znam się kompletnie a drukarkach, sterownikach i komputerach..Ale wiem za to, że wasze podpowiedzi są świetne i nie raz podpowiedziały mi dobry wybór różnych produktów z których skorzystałem.Ale do rzeczy.Chciałbym kupić drukarkę, której...

  17 Wrz 2022 17:56Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 315

  Raster na skanach zdjęć z kataogów lub czasopism

  Wybierz inną opcję skanowania zamiast COLOR PHOTO użyj COLOR DOCUMENT. Powinieneś mieć taki wybór w opcjach sterownika TWAIN skanera (np. IMAGE TYPE).Link do dodatkowej lekturyPrzykład:

  14 Lut 2006 14:56Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2856

  Oki ML-3320 - źle drukuje w Windows 98

  Wyrzuć wszystkie możliwe sterowniki drukarek jakie masz w systemie. Zainstaluj tylko te ze strony OKI i na drukarce ustaw emulacje EPSON FX.LPT w BIOS'ie na SPP a może masz to jako Bi-Directional? Wybierz taki tryb pracy przy którym w BIOS'ie jest jak najmniej opcji - to bedzie ten tryb. Jeżeli możesz...

  06 Mar 2006 16:53Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 3342

Specyfikacja interfejsu logicznego Scsi Epson Powerlite 570

Bezpośredni link do pobrania Specyfikacja interfejsu logicznego Scsi Epson Powerlite 570

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Specyfikacja interfejsu logicznego Scsi Epson Powerlite 570